zavřít
Vilém III.

král

Narození:
1817 ,přidej místo narození
Úmrtí:
1890  ve věku 73 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Vilém III., nizozemský král a lucemburský vévoda, se narodil v roce 1817. Byl synem Viléma II., vládl v letech 1849 -1890. Tento panovník se snažil oslabit demokratické reformy tím, že podporoval konzervativce katolické i protestantské. Vilém III. vládl dlouho a přežil oba své syny z prvního manželství. Viléma a Alexandra. Nástupnicí trůnu se stala dcera z druhého manželství a Emmou z Waldecku Vilemína. Podle lucemburské ústavy se velkovévodkyní stát nemohla, proto tento titul získal Adolf z rodu Walranského, vedlejší větve nasavské. Tak se Lucembursko stalo v roce 1890 samostatnou zemí. Vilém III. zemřel v roce 1890. Na nizozemský trůn zasedla desetiletá dcera Vilemína. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Vilém III., nizozemský král a lucemburský vévoda, se narodil v roce 1817. Byl synem Viléma II., vládl v letech 1849 -1890.

Tento panovník se snažil oslabit demokratické reformy tím, že podporoval konzervativce katolické i protestantské.

Vilém III. vládl dlouho a přežil oba své syny z prvního manželství. Viléma a Alexandra. Nástupnicí trůnu se stala dcera z druhého manželství a Emmou z Waldecku Vilemína. Podle lucemburské ústavy se velkovévodkyní stát nemohla, proto tento titul získal Adolf z rodu Walranského, vedlejší větve nasavské. Tak se Lucembursko stalo v roce 1890 samostatnou zemí.

Vilém III. zemřel v roce 1890. Na nizozemský trůn zasedla desetiletá dcera Vilemína.