zavřít
Umberto ll.

král

Narození:
přidej datum narození, Ženeva
Úmrtí:
1983,  Ženeva  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Poslední italský král Umberto ll. vládl Itálii od 9. května 1946 ,a to pouze několik dní. Byl synem Viktora Emanuela lll. a černohorské princezny Heleny. Vystudoval vojenskou akademii v Turíně, jako generál se zúčastnil habešského tažení i 2. světové války. Později se stal maršálem. Manželkou Umberta ll. byla Marie Josefa Belgická. 2. června 1946 se celonárodní referendum vyslovilo pro republiku a Umberto odešel s rodinou do exilu ve Švýcarsku. V roce 1937 se mu narodil syn Viktor Emanuel , který si dělal nároky na italskou korunu, protože jeho otec Umberto formálně neabdikoval. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Poslední italský král Umberto ll. vládl Itálii od 9. května 1946 ,a to pouze několik dní. Byl synem Viktora Emanuela lll. a černohorské princezny Heleny.

Vystudoval vojenskou akademii v Turíně, jako generál se zúčastnil habešského tažení i 2. světové války. Později se stal maršálem.

Manželkou Umberta ll. byla Marie Josefa Belgická.

2. června 1946 se celonárodní referendum vyslovilo pro republiku a Umberto odešel s rodinou do exilu ve Švýcarsku.

V roce 1937 se mu narodil syn Viktor Emanuel , který si dělal nároky na italskou korunu, protože jeho otec Umberto formálně neabdikoval.