zavřít
Thefanó

císařovna

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
15. 6. 991,  Nizozemsko  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Thefanó, dcera východořímského císaře, se narodila přibližně v roce 955. O její ruku se ucházel syn německého císaře Oty l., Ota ll. Nejprve se při námluvách setkal s neúspěchem, ale poté, co nastoupil na trůn, Thefaló ho přijala. V roce 972 papež Jan Xlll. oddává Otu ll. a Thefaló, která je zároveň korunována císařovnou. Thefaló byla žena velmi vzdělaná a účastnila se aktivně politických dění. Měla ráda umění, elegantní oděvy a šperky. Po předčasné smrti manžela se císařovna s tchyní Adelheidou ujímá regentství za nezletilého syna Otu lll. Thefaló čelila domácím zápasům s Jindřichem Svárlivcem, který se prohlásil za vzdorokrále a také bojům s Poláky a Maďary, ze kterých vyšla Thefaló vítězně. Svatbou své dcery Mathildy s falckrabětem Ezzem zajistila pro říši Lotrinsko. V císařském zastoupení svého syna se v roce 998 vypravila s vojskem do Itálie. Působila vladařsky jak z německých území podřízených panovníkovi, tak z Říma a Pavie. Obnovila tím ideu Římské říše, která se pak stala politickým programem Oty lll. Thefaló byla žena skromná, ale až mužsky tvrdá. Opatrovala říši svého syna. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Thefanó, dcera východořímského císaře, se narodila přibližně v roce 955.
O její ruku se ucházel syn německého císaře Oty l., Ota ll. Nejprve se při námluvách setkal s neúspěchem, ale poté, co nastoupil na trůn, Thefaló ho přijala.

V roce 972 papež Jan Xlll. oddává Otu ll. a Thefaló, která je zároveň korunována císařovnou.

Thefaló byla žena velmi vzdělaná a účastnila se aktivně politických dění. Měla ráda umění, elegantní oděvy a šperky.

Po předčasné smrti manžela se císařovna s tchyní Adelheidou ujímá regentství za nezletilého syna Otu lll. Thefaló čelila domácím zápasům s Jindřichem Svárlivcem, který se prohlásil za vzdorokrále a také bojům s Poláky a Maďary, ze kterých vyšla Thefaló vítězně.
Svatbou své dcery Mathildy s falckrabětem Ezzem zajistila pro říši Lotrinsko.

V císařském zastoupení svého syna se v roce 998 vypravila s vojskem do Itálie. Působila vladařsky jak z německých území podřízených panovníkovi, tak z Říma a Pavie. Obnovila tím ideu Římské říše, která se pak stala politickým programem Oty lll.

Thefaló byla žena skromná, ale až mužsky tvrdá. Opatrovala říši svého syna.

Hledáte také jako: Thefanóová
Rychlá navigace:novinky |diskuse