zavřít
Teti

egyptský faraón

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Teti byl prvním egyptským faraónem 6. dynastie. Vládl asi v letech 2347/2297 -2337/2287 př.n.l. byl nástupcem posledního krále 5. dynastie, Venisovi. O Tetiho vládě mnoho nevíme, ani to, jak dlouho trvala. S největší pravděpodobností to bylo 30 let. V období Tetiho vlády panovali v jeho zemi nejspíš špatné poměry. Teti byl zavražděn uzurpátorem Veserkarem, který poté nastoupil na trůn, ale jeho vláda trvala jen krátce. Teti si nechal Sakkáře postavit hrobku několik metrů od slavné stupňovité pyramidy krále Džosera. Tetiho pyramida měřila pouze 52 metrů. Její základna měla rozměry 78,8 x 78,8m. dnes z ní zbyla pouze hromada kamení. Pyramida byla postavena z kvádrů, které nebyly řádně opracovány. Ani vnitřek pyramidy se nedochovat, byla vykradena lupiči a poznamenána časem. Velmi cennou věcí, která se Tetim dochovala je jeho sarkofág. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Teti byl prvním egyptským faraónem 6. dynastie. Vládl asi v letech 2347/2297 -2337/2287 př.n.l. byl nástupcem posledního krále 5. dynastie, Venisovi.

O Tetiho vládě mnoho nevíme, ani to, jak dlouho trvala. S největší pravděpodobností to bylo 30 let.

V období Tetiho vlády panovali v jeho zemi nejspíš špatné poměry.
Teti byl zavražděn uzurpátorem Veserkarem, který poté nastoupil na trůn, ale jeho vláda trvala jen krátce.

Teti si nechal Sakkáře postavit hrobku několik metrů od slavné stupňovité pyramidy krále Džosera.

Tetiho pyramida měřila pouze 52 metrů. Její základna měla rozměry 78,8 x 78,8m. dnes z ní zbyla pouze hromada kamení. Pyramida byla postavena z kvádrů, které nebyly řádně opracovány. Ani vnitřek pyramidy se nedochovat, byla vykradena lupiči a poznamenána časem. Velmi cennou věcí, která se Tetim dochovala je jeho sarkofág.