zavřít
Svatý Anterus

19. papežem katolické církve

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

31 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Svatý Anterus (Anteros, Anter) byl 19. papežem katolické církve. Jeho pontifikát trval od 21. listopadu 235 do 3. ledna 236. Svatý Anterus byl římským biskupem pouhých 40 dnů. Jeho pontifikát spadá do doby pronásledování křesťanů za císaře Maximina Thráckého. Uvádí se, že byl řeckého původu a jeho jméno by mohlo nasvědčovat tomu, že byl osvobozeným otrokem. Podle Liber Pontificalis byl umučen, protože sbíral a archivoval potvrzená svědectví o případech pronásledování a mučení křesťanů. Byl pohřben v papežské kryptě hřbitova Sv. Callixta v Římě. Jeho hrob se zlomky řeckého nápisu byl objeven De Rossim v roce 1854. Památku sv. Antera uctívá katolická církev v den jeho úmrtí 3. ledna. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Svatý Anterus (Anteros, Anter) byl 19. papežem katolické církve. Jeho pontifikát trval od 21. listopadu 235 do 3. ledna 236.

Svatý Anterus byl římským biskupem pouhých 40 dnů. Jeho pontifikát spadá do doby pronásledování křesťanů za císaře Maximina Thráckého. Uvádí se, že byl řeckého původu a jeho jméno by mohlo nasvědčovat tomu, že byl osvobozeným otrokem. Podle Liber Pontificalis byl umučen, protože sbíral a archivoval potvrzená svědectví o případech pronásledování a mučení křesťanů.

Byl pohřben v papežské kryptě hřbitova Sv. Callixta v Římě. Jeho hrob se zlomky řeckého nápisu byl objeven De Rossim v roce 1854.

Památku sv. Antera uctívá katolická církev v den jeho úmrtí 3. ledna.

Hledáte také jako: Anteros, Anter
Rychlá navigace:novinky |diskuse