zavřít
Šebestián

král

Narození:
1554 ,přidej místo narození
Úmrtí:
1578  ve věku 24 let,  Maroko  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Šebestián, portugalský král, byl vnukem Jana III. Zbožného. Vládl v letech 1557 -1578. Od mládí byl náboženským fanatikem a miloval dobrodružství. Obdivoval rytířskou minulost a na to také doplatil. V roce 1578 se v čele křížové výpravy / proti vůli portugalské státní rady/ vypravil do Maroka a zde padl ve 24. letech v bitvě u Ksár –al-Kebíru / Alcacer Kibiru/. Velká část Portugalců nechtěla zprávě o jeho smrti uvěřit anebo věřili v jeho zmrtvýchvstání: této víře se říkalo sebestianismus a posilovala odhodlání v úsilí o osvobození a opětné osamostatnění Portugalska za španělské nadvlády. Po smrti Šebestiána nastoupil na trůn na krátkou dobu jeho strýc Jindřich. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Šebestián, portugalský král, byl vnukem Jana III. Zbožného. Vládl v letech 1557 -1578.

Od mládí byl náboženským fanatikem a miloval dobrodružství. Obdivoval rytířskou minulost a na to také doplatil.

V roce 1578 se v čele křížové výpravy / proti vůli portugalské státní rady/ vypravil do Maroka a zde padl ve 24. letech v bitvě u Ksár –al-Kebíru / Alcacer Kibiru/.

Velká část Portugalců nechtěla zprávě o jeho smrti uvěřit anebo věřili v jeho zmrtvýchvstání: této víře se říkalo sebestianismus a posilovala odhodlání v úsilí o osvobození a opětné osamostatnění Portugalska za španělské nadvlády.

Po smrti Šebestiána nastoupil na trůn na krátkou dobu jeho strýc Jindřich.