zavřít
Šalomoun III. Etiopský

etiopský císař

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1827,  Gondar  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Šalomoun III. Etiopský, etiopský císař, byl synem císaře Tekle Hajmanda II. Na trůn byl dosazen rasem Wolde Selassiem . Vládl od 20. května 1796 a byl pouhou panovnickou loutkou. V roce 1797 bojoval Šalomoun III. s bývalým císařem Tekle Gijogisem a zatím bylo město Gondar obsazeno povstalcem Asseratem. Ten byl ale slabý na to, aby mohl dobýt hlavní město, tak alespoň vypálil majetek Tekle Gijogise v Gondaru. Šalomoun III. byl nucen se usadit v Aksumu, pod ochranu rase Selassie. K moci se dostal na krátkou dobu znovu v roce 1799. Šalomoun III. se oženil s Atlaskou, dcerou Aliho Gwangula, guvernéra v Begamderu. S ní měl syna, budoucího císaře Jošuu IV. Šalomoun III. Etiopský zemřel v roce 1827 v Gondaru. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Šalomoun III. Etiopský, etiopský císař, byl synem císaře Tekle Hajmanda II. Na trůn byl dosazen rasem Wolde Selassiem . Vládl od 20. května 1796 a byl pouhou panovnickou loutkou.

V roce 1797 bojoval Šalomoun III. s bývalým císařem Tekle Gijogisem a zatím bylo město Gondar obsazeno povstalcem Asseratem. Ten byl ale slabý na to, aby mohl dobýt hlavní město, tak alespoň vypálil majetek Tekle Gijogise v Gondaru.

Šalomoun III. byl nucen se usadit v Aksumu, pod ochranu rase Selassie. K moci se dostal na krátkou dobu znovu v roce 1799.

Šalomoun III. se oženil s Atlaskou, dcerou Aliho Gwangula, guvernéra v Begamderu. S ní měl syna, budoucího císaře Jošuu IV.

Šalomoun III. Etiopský zemřel v roce 1827 v Gondaru.