zavřít
Řehoř XII.

papeĺž

Narození:
přidej datum narození, Řím
Úmrtí:
1417,  Řím  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Řehoř XII.,vl.jm. Angelo Corrario, vládl jako papež v letech 1406 -1415. V té době byl osmdesátiletým starcem. Koncil v Pise sesadil v roce 1409 oba papeže. Novým papežem byl zvolen synodou Alexandr V. z Kréty. To mělo za následek, že byli papeži tři. Po smrti Alexandra byl zvolen v roce 1410 Baldassar Cossa jako Jan XXIII., ten s císařem Zikmundem svolal koncil do Kostnice. Většina se přiklonila k rezignaci všech tří papežů. Jan uprchl do Schaffhausenu, koncil byl nadřazen nad papeže. Jan byl zadržen a přiveden zpět, uvězněn a až po čtyřech letech propuštěn za výkupné. V roce 1419 zemřel. Řehoř XII. rezignoval a Benedikt byl prohlášen za sesazeného. Řehoř zemřel v roce 1417. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Řehoř XII.,vl.jm. Angelo Corrario, vládl jako papež v letech 1406 -1415. V té době byl osmdesátiletým starcem.

Koncil v Pise sesadil v roce 1409 oba papeže. Novým papežem byl zvolen synodou Alexandr V. z Kréty. To mělo za následek, že byli papeži tři.

Po smrti Alexandra byl zvolen v roce 1410 Baldassar Cossa jako Jan XXIII., ten s císařem Zikmundem svolal koncil do Kostnice. Většina se přiklonila k rezignaci všech tří papežů. Jan uprchl do Schaffhausenu, koncil byl nadřazen nad papeže. Jan byl zadržen a přiveden zpět, uvězněn a až po čtyřech letech propuštěn za výkupné. V roce 1419 zemřel.

Řehoř XII. rezignoval a Benedikt byl prohlášen za sesazeného. Řehoř zemřel v roce 1417.