zavřít
Pius VI.

papež

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1799,  Valence  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pius VI., papež, byl zbožný a odvážný, chyběl mu však širší rozhled. Byl mecenášem umění. Ve funkci setrval od roku 1775 do roku 1799. Pius vedl spor s Josefem II., který usiloval o závislost církve na státu. Během francouzské revoluce došlo k sekularizaci, ke znárodnění církevních statků, biskupové a faráři byli voleni a museli přísahat na novou ústavu – následkem toho došlo k roztržce církve s revolucí. 30.000 duchovních uprchlo do ciziny. V roce 1793 bylo ve Francii oficiálně zrušeno křesťanství a nastolen „ kult rozumu“. Papež byl bezradný. V roce 1796 přinutil Napoleon papeže uzavřít v Bologni ponižující příměří. Byla vyhlášena Římská republika. Pius VI. zemřel v roce 1799 deportován do Valence. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Pius VI., papež, byl zbožný a odvážný, chyběl mu však širší rozhled. Byl mecenášem umění. Ve funkci setrval od roku 1775 do roku 1799.

Pius vedl spor s Josefem II., který usiloval o závislost církve na státu.

Během francouzské revoluce došlo k sekularizaci, ke znárodnění církevních statků, biskupové a faráři byli voleni a museli přísahat na novou ústavu – následkem toho došlo k roztržce církve s revolucí. 30.000 duchovních uprchlo do ciziny.

V roce 1793 bylo ve Francii oficiálně zrušeno křesťanství a nastolen „ kult rozumu“. Papež byl bezradný.

V roce 1796 přinutil Napoleon papeže uzavřít v Bologni ponižující příměří. Byla vyhlášena Římská republika.

Pius VI. zemřel v roce 1799 deportován do Valence.