zavřít
Parysatis

perská princezna

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
395  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Parysatis byla dcerou perského krále Artaxerxe I. a konkubíny Andie. Měla tři nevlastní bratry: Xerxése II., Sogdianose a Darciose II. Jejím mužem se stal posledně jmenovaný. Z manželství vzešlo třináct dětí, ale dospělosti se dožili jen synové Arsikós ( pozdější Artaxerxés II.), Kýros Mladší, Artostés, Oxendrós a dcera Améstis. V roce 404 př.n.l. zemřel Dareios II. a Parysatis podporovala svého syna Kýra ve snaze ovládnout říši. Tomu se to ale nepovedlo. Vlády se ujal Artaxerxés III. Parysatis zemřela okolo roku 395 př.n.l. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Parysatis byla dcerou perského krále Artaxerxe I. a konkubíny Andie. Měla tři nevlastní bratry: Xerxése II., Sogdianose a Darciose II. Jejím mužem se stal posledně jmenovaný. Z manželství vzešlo třináct dětí, ale dospělosti se dožili jen synové Arsikós ( pozdější Artaxerxés II.), Kýros Mladší, Artostés, Oxendrós a dcera Améstis.

V roce 404 př.n.l. zemřel Dareios II. a Parysatis podporovala svého syna Kýra ve snaze ovládnout říši. Tomu se to ale nepovedlo. Vlády se ujal Artaxerxés III.

Parysatis zemřela okolo roku 395 př.n.l.

Hledáte také jako: Parysatisová
Rychlá navigace:novinky |diskuse