zavřít
Napoleon II.

císař

Narození:
20. 3. 1811 , Paříž
Úmrtí:
22. 7. 1832  ve věku 21 let,  Vídeň  †
Znamení:
ryby  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

13 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Francouzský císař Napoleon II. byl legitimním synem Napoleona I. Jeho matka byla druhá žena Napoleona I. Marie Luisa Habsburská, která byla dcerou rakouského císaře, českého a uherského krále Františka I. Habsburského. Jejich sňatek byl uskutečněn dne 1. dubna 1810 v sídle francouzských králů a císařů. Když se dva novomanželé procházeli zahradami večer 19. března 1811, přistihli Marii náhlé porodní bolesti. O den později v devět hodin se narodil chlapec bez známek života, ale po chvíli začalo křičet. Byl pokřťen na Napoleona Františka Karla Josefa. Napoleon I. udělil svému synovi titul "král římský". Zemřel na tuberkulozů hrtanu ve vídni jako vévoda Zákupský. Jako francouzský císař vlastně nikdy nepanoval. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Francouzský císař Napoleon II. byl legitimním synem Napoleona I. Jeho matka byla druhá žena Napoleona I. Marie Luisa Habsburská, která byla dcerou rakouského císaře, českého a uherského krále Františka I. Habsburského. Jejich sňatek byl uskutečněn dne 1. dubna 1810 v sídle francouzských králů a císařů.

Když se dva novomanželé procházeli zahradami večer 19. března 1811, přistihli Marii náhlé porodní bolesti. O den později v devět hodin se narodil chlapec bez známek života, ale po chvíli začalo křičet. Byl pokřťen na Napoleona Františka Karla Josefa. Napoleon I. udělil svému synovi titul "král římský". Zemřel na tuberkulozů hrtanu ve vídni jako vévoda Zákupský.

Jako francouzský císař vlastně nikdy nepanoval.

Hledáte také jako: Napoleon II., Napoleon II. Bonaparte, Napoleon František Josef Karel Bonaparte
Rychlá navigace:novinky |diskuse