zavřít
Mohamed V.

sultán

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1920  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mohamed V., předposlední sultán rozpadajícího se impéria. Vládl v letech 1909 -1920. V letech 1911 -1912 došlo k italsko- turecké válce. Itálie chtěla mít kolonie také v Africe a za cíl své expanze si vyhlédla Libyi. 29.září vyhlásila Itálie válku Turecku. Turecké jednotky kladly nepatrný odpor. Italové si troufali operovat pouze na pobřeží, protože muslimské obyvatelstvo začalo urputně potírat italské agresory vedené generálem Carlem Canevou. V květnu obsadili Italové ostrov Rhodos a v červenci zahájili útok do vnitrozemí. Zvítězili díky své přesile . V říjnu 1912 vyjednávali Turci o mír, který byl po dvou měsících uzavřen v Ouchy. Itálie získala Libyi, Rhodos a souostroví Dodekanesos. Mohamed V. zemřel v roce 1920. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mohamed V., předposlední sultán rozpadajícího se impéria. Vládl v letech 1909 -1920.

V letech 1911 -1912 došlo k italsko- turecké válce. Itálie chtěla mít kolonie také v Africe a za cíl své expanze si vyhlédla Libyi. 29.září vyhlásila Itálie válku Turecku. Turecké jednotky kladly nepatrný odpor. Italové si troufali operovat pouze na pobřeží, protože muslimské obyvatelstvo začalo urputně potírat italské agresory vedené generálem Carlem Canevou.

V květnu obsadili Italové ostrov Rhodos a v červenci zahájili útok do vnitrozemí. Zvítězili díky své přesile . V říjnu 1912 vyjednávali Turci o mír, který byl po dvou měsících uzavřen v Ouchy. Itálie získala Libyi, Rhodos a souostroví Dodekanesos.

Mohamed V. zemřel v roce 1920.