zavřít
Mohamed II.

sultán

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1481  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mohamed II., turecký sultán, byl synem Murada II. Vládl v letech 1451 -1481. Tento sultán byl prý člověk vzdělaný, nadaný, miloval poezii. Byl velmi inteligentní, ale i energický a rázný. Po několikaměsíčním obléhání padla Konstantinopol. Tureckému dělostřelectvu velel zkušený dělostřelec – uherský odpadlík Urban. Poslední byzantský císař Konstantin XI. čelil Turkům a padl v boji.Konstantinopol Turci strašným způsobem plenili a nazvali ji Istanbul. O tří roky později pronikli Turci pod vedením Mohameda II. a ž k Bělehradu. Zde je porazil Hunyady, jejich vojsko rozprášil tak, že Mohamed musel ustoupit až do Konstantinopole. Mohamed II. zemřel v roce 1481. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mohamed II., turecký sultán, byl synem Murada II. Vládl v letech 1451 -1481.
Tento sultán byl prý člověk vzdělaný, nadaný, miloval poezii. Byl velmi inteligentní, ale i energický a rázný.

Po několikaměsíčním obléhání padla Konstantinopol. Tureckému dělostřelectvu velel zkušený dělostřelec – uherský odpadlík Urban.

Poslední byzantský císař Konstantin XI. čelil Turkům a padl v boji.Konstantinopol Turci strašným způsobem plenili a nazvali ji Istanbul.

O tří roky později pronikli Turci pod vedením Mohameda II. a ž k Bělehradu. Zde je porazil Hunyady, jejich vojsko rozprášil tak, že Mohamed musel ustoupit až do Konstantinopole.

Mohamed II. zemřel v roce 1481.