zavřít
Menelik I.

první etiopský císař

Narození:
přidej datum narození, provincie Hamasien
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Menelik I. Etiopský ( vl. jm. Ebna la- Hakim – Syn Moudrosti) byl prvním Etiopským císařem, synem krále Šalomouna a Královny ze Sáby. Narodil se v provincii Hamasien v dnešní Eritree. Menelik s sebou údajně přinesl do Etiopie Archu úmluvy a poté se vydal do Jeruzaléma za svým otcem, u kterého zůstal až do své dospělosti. Po dosažení dospělosti ho měli do země jeho matky doprovázet na příkaz Šalomouna jeden syna každého šlechtice a jeden syn každého kněze jeruzalémského chrámu. Po smrti Královny ze Sáby nastoupil Menelik na trůn s titulem etiopský císaře a král králů. Legenda praví, že založil Šalomounskou dynastii, která vládla až do pádu posledního císaře z 225. generace Haile Selassieho I. v roce 1974. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Menelik I. Etiopský ( vl. jm. Ebna la- Hakim – Syn Moudrosti) byl prvním Etiopským císařem, synem krále Šalomouna a Královny ze Sáby. Narodil se v provincii Hamasien v dnešní Eritree.

Menelik s sebou údajně přinesl do Etiopie Archu úmluvy a poté se vydal do Jeruzaléma za svým otcem, u kterého zůstal až do své dospělosti.

Po dosažení dospělosti ho měli do země jeho matky doprovázet na příkaz Šalomouna jeden syna každého šlechtice a jeden syn každého kněze jeruzalémského chrámu.

Po smrti Královny ze Sáby nastoupil Menelik na trůn s titulem etiopský císaře a král králů. Legenda praví, že založil Šalomounskou dynastii, která vládla až do pádu posledního císaře z 225. generace Haile Selassieho I. v roce 1974.