zavřít
Meghan Markle

herečka, vévodkyně ze Sussexu, hraběnka z Dumbartonu, baronka z Kilkeelu

Věk:
38
Narození:
4. 8. 1981 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
170 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

176 se líbí, 47 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mládí a vzdělání Markle se narodila a vyrostla v Los Angeles. Je smíšeného původu, její matka je Afroameričanka a její otec je holandského původu. Meghanina matka, Doria Loyce Ragland, má magisterský titul v oblasti sociálních prací a pracuje jako terapeutka a instruktorka jógy. Jejím otcem je vítěz ceny Emmy, Thomas Wayne Markle, který pracuje jako osvětlovač. Od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti začala studovat na Immaculate Heart High School, římskokatolické dívčí škole v Los Angeles. V roce 2003 absolvovala Severozápadní univerzitu, kde studovala divadelní umění. Krátce poté začala pracovat pro americkou ambasádu v Buenos Aires. Kariéra Herecká kariéra Aby se uživila, pracovala Markle na začátku své kariéry jako kaligrafka na volné noze. V roce 2002 se objevila v epizodě televizního seriálu General Hospital. Roku 2009 se objevila ve dvou epizodách seriálu Fringe, patřící televizní síti Fox. Od roku 2011 ji můžeme vidět v seriálu Kravaťáci, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí, koncipientku Rachel Zane. V roce 2010 se objevila ve dvou filmech, Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě. Roku 2011 si zahrála ve filmu Šéfové na zabití a o rok později se podílela na natáčení krátkého filmu The Candidate, ve kterém si zahrála roli sekretářky. Také se objevila v několika epizodách Century City, 90210: Nová generace, Cuts, Knight Rider - Legenda se vrací, The Apostles, The League, Castle na zabití, Kriminálka New York a mnoho dalších. Ostatní aktivity Je zakladatelkou a šéfredaktorkou stránky The Tig, zabývající se životním stylem. Markle se však rozhodla, že s touto webovou stránkou v dubnu 2017 skončí. V září 2016 vydala spolu s kanadskou oděvní společností Reitmans řadu cenově dostupných dámských pracovních oděvů. V roce 2016 se stala velvyslankyní World Vision Canada, pro níž cestovala do Rwandy za Clean Water Campaign. Také je zastánkyní United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women. V roce 2014 se stala poradkyní pro mezinárodní charitu One Young World, pro niž promluvila na výročním summitu v Dublinu. Roku 2016 navštívila summit i v Ottawě. Osobní život Meghan se otevřeně označuje za gurmánku, což bylo také vneseno do její role Rachel Zane v Kravaťácích. Je blízkou kamarádkou Sereny Williams, Jessicy Mulroney a Bena Mulroney ze zpravodajství E! News. Vztahy 20. září 2011 se provdala za filmového herce a producenta Trevora Engelsona, se kterým měla vztah již od roku 2004. V květnu 2013 se ale rozešli, načež po třech měsících následoval rozvod. Předtím, než začala známost s princem Harrym, byla ve vztahu s Corym Vitiello. Její seznámení s princem Harrym v červnu 2016 a jejich následné přátelství z ní udělaly nejvyhledávanější herečku na Googlu pro rok 2016. Dne 27. listopadu 2017 byla ohlášena jejich svatba, která se uskutečnila 19. května 2018 na královském zámku Windsor. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mládí a vzdělání Markle se narodila a vyrostla v Los Angeles. Je smíšeného původu, její matka je Afroameričanka a její otec je holandského původu.

Meghanina matka, Doria Loyce Ragland, má magisterský titul v oblasti sociálních prací a pracuje jako terapeutka a instruktorka jógy. Jejím otcem je vítěz ceny Emmy, Thomas Wayne Markle, který pracuje jako osvětlovač.

Od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti začala studovat na Immaculate Heart High School, římskokatolické dívčí škole v Los Angeles. V roce 2003 absolvovala Severozápadní univerzitu, kde studovala divadelní umění. Krátce poté začala pracovat pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Kariéra Herecká kariéra Aby se uživila, pracovala Markle na začátku své kariéry jako kaligrafka na volné noze. V roce 2002 se objevila v epizodě televizního seriálu General Hospital.

Roku 2009 se objevila ve dvou epizodách seriálu Fringe, patřící televizní síti Fox. Od roku 2011 ji můžeme vidět v seriálu Kravaťáci, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí, koncipientku Rachel Zane.

V roce 2010 se objevila ve dvou filmech, Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě. Roku 2011 si zahrála ve filmu Šéfové na zabití a o rok později se podílela na natáčení krátkého filmu The Candidate, ve kterém si zahrála roli sekretářky.

Také se objevila v několika epizodách Century City, 90210: Nová generace, Cuts, Knight Rider - Legenda se vrací, The Apostles, The League, Castle na zabití, Kriminálka New York a mnoho dalších.

Ostatní aktivity Je zakladatelkou a šéfredaktorkou stránky The Tig, zabývající se životním stylem. Markle se však rozhodla, že s touto webovou stránkou v dubnu 2017 skončí. V září 2016 vydala spolu s kanadskou oděvní společností Reitmans řadu cenově dostupných dámských pracovních oděvů.

V roce 2016 se stala velvyslankyní World Vision Canada, pro níž cestovala do Rwandy za Clean Water Campaign. Také je zastánkyní United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women.

V roce 2014 se stala poradkyní pro mezinárodní charitu One Young World, pro niž promluvila na výročním summitu v Dublinu. Roku 2016 navštívila summit i v Ottawě.

Osobní život Meghan se otevřeně označuje za gurmánku, což bylo také vneseno do její role Rachel Zane v Kravaťácích. Je blízkou kamarádkou Sereny Williams, Jessicy Mulroney a Bena Mulroney ze zpravodajství E! News.

Vztahy 20. září 2011 se provdala za filmového herce a producenta Trevora Engelsona, se kterým měla vztah již od roku 2004. V květnu 2013 se ale rozešli, načež po třech měsících následoval rozvod. Předtím, než začala známost s princem Harrym, byla ve vztahu s Corym Vitiello. Její seznámení s princem Harrym v červnu 2016 a jejich následné přátelství z ní udělaly nejvyhledávanější herečku na Googlu pro rok 2016. Dne 27. listopadu 2017 byla ohlášena jejich svatba, která se uskutečnila 19. května 2018 na královském zámku Windsor.

Meghan Markle v našich článcích

  • Zásnubní prsteny celebrit: Jakým skvostem se pyšní Beyoncé nebo Lady Gaga?

    Osobnosti, 1. 7. 2019 Zásnubní prsteny nás, běžných smrtelníků, si vyslouží ohlasy zejména rodiny a nejbližších přátel, kdežto ozdobené prsteníčky slavných na sebe přitáhnou pozornost široké veřejnosti a stanou se terčem spekulací a dohadů. Jsou to pravé diamanty? Jakou cenu prsten asi má? To, a ještě více jsme se rozhodli prozkoumat u známých jmen jako Lady Gaga nebo Meghan Markle. … více

  • Meghan Markle se bojí i vlastního stínu: Kvůli sociálním sítím se neobejde bez ochranky!

    Extra.cz, 23. 1. 2019 Jakkoliv se může zdát, že je vévodkyně Meghan (37) drsná, ukazuje se, že realita je jiná. Díky svému tajnému účtu na sociální síti se dočetla nepěkné věci o své osobě a kvůli tomu se bojí natolik, že nechce na veřejnost vycházet bez ochranky. … více

  • Nechutný podraz na královnu Alžbětu: Meghan Markle na ni s porodem šije boudu?!

    Extra.cz, 22. 1. 2019 Na královském dvoře kolují v poslední době o Meghan Markle (37) různé zvěsti. Zbytek rodiny ji prý nemůže vystát, protože nectí tradice a dělá všechno po svém. A teď přišla další rána, z níž půjde do mdlob především královna Alžběta II. (92). Vévodkyně ze Sussexu se měla rozhodnout, kde miminko přivede na svět! … více

Hledáte také jako: Rachel Meghan Markle
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse

Vztahy – Meghan Markle

Mohli by vás také zajímat…