zavřít
Meghan Markle

herečka, vévodkyně ze Sussexu, hraběnka z Dumbartonu, baronka z Kilkeelu

Věk:
42
Narození:
4. 8. 1981 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení:
lev   |  aktuální horoskop
Výška:
170 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

217 se líbí, 95 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mládí a vzdělání Markle se narodila a vyrostla v Los Angeles. Je smíšeného původu, její matka je Afroameričanka a její otec je holandského původu. Meghanina matka, Doria Loyce Ragland, má magisterský titul v oblasti sociálních prací a pracuje jako terapeutka a instruktorka jógy. Jejím otcem je vítěz ceny Emmy, Thomas Wayne Markle, který pracuje jako osvětlovač. Od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti začala studovat na Immaculate Heart High School, římskokatolické dívčí škole v Los Angeles. V roce 2003 absolvovala Severozápadní univerzitu, kde studovala divadelní umění. Krátce poté začala pracovat pro americkou ambasádu v Buenos Aires. Kariéra Herecká kariéra Aby se uživila, pracovala Markle na začátku své kariéry jako kaligrafka na volné noze. V roce 2002 se objevila v epizodě televizního seriálu General Hospital. Roku 2009 se objevila ve dvou epizodách seriálu Fringe, patřící televizní síti Fox. Od roku 2011 ji můžeme vidět v seriálu Kravaťáci, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí, koncipientku Rachel Zane. V roce 2010 se objevila ve dvou filmech, Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě. Roku 2011 si zahrála ve filmu Šéfové na zabití a o rok později se podílela na natáčení krátkého filmu The Candidate, ve kterém si zahrála roli sekretářky. Také se objevila v několika epizodách Century City, 90210: Nová generace, Cuts, Knight Rider - Legenda se vrací, The Apostles, The League, Castle na zabití, Kriminálka New York a mnoho dalších. Ostatní aktivity Je zakladatelkou a šéfredaktorkou stránky The Tig, zabývající se životním stylem. Markle se však rozhodla, že s touto webovou stránkou v dubnu 2017 skončí. V září 2016 vydala spolu s kanadskou oděvní společností Reitmans řadu cenově dostupných dámských pracovních oděvů. V roce 2016 se stala velvyslankyní World Vision Canada, pro níž cestovala do Rwandy za Clean Water Campaign. Také je zastánkyní United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women. V roce 2014 se stala poradkyní pro mezinárodní charitu One Young World, pro niž promluvila na výročním summitu v Dublinu. Roku 2016 navštívila summit i v Ottawě. Osobní život Meghan se otevřeně označuje za gurmánku, což bylo také vneseno do její role Rachel Zane v Kravaťácích. Je blízkou kamarádkou Sereny Williams, Jessicy Mulroney a Bena Mulroney ze zpravodajství E! News. Vztahy 20. září 2011 se provdala za filmového herce a producenta Trevora Engelsona, se kterým měla vztah již od roku 2004. V květnu 2013 se ale rozešli, načež po třech měsících následoval rozvod. Předtím, než začala známost s princem Harrym, byla ve vztahu s Corym Vitiello. Její seznámení s princem Harrym v červnu 2016 a jejich následné přátelství z ní udělaly nejvyhledávanější herečku na Googlu pro rok 2016. Dne 27. listopadu 2017 byla ohlášena jejich svatba, která se uskutečnila 19. května 2018 na královském zámku Windsor. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Mládí a vzdělání Markle se narodila a vyrostla v Los Angeles. Je smíšeného původu, její matka je Afroameričanka a její otec je holandského původu.

Meghanina matka, Doria Loyce Ragland, má magisterský titul v oblasti sociálních prací a pracuje jako terapeutka a instruktorka jógy. Jejím otcem je vítěz ceny Emmy, Thomas Wayne Markle, který pracuje jako osvětlovač.

Od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti začala studovat na Immaculate Heart High School, římskokatolické dívčí škole v Los Angeles. V roce 2003 absolvovala Severozápadní univerzitu, kde studovala divadelní umění. Krátce poté začala pracovat pro americkou ambasádu v Buenos Aires.

Kariéra Herecká kariéra Aby se uživila, pracovala Markle na začátku své kariéry jako kaligrafka na volné noze. V roce 2002 se objevila v epizodě televizního seriálu General Hospital.

Roku 2009 se objevila ve dvou epizodách seriálu Fringe, patřící televizní síti Fox. Od roku 2011 ji můžeme vidět v seriálu Kravaťáci, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí, koncipientku Rachel Zane.

V roce 2010 se objevila ve dvou filmech, Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě. Roku 2011 si zahrála ve filmu Šéfové na zabití a o rok později se podílela na natáčení krátkého filmu The Candidate, ve kterém si zahrála roli sekretářky.

Také se objevila v několika epizodách Century City, 90210: Nová generace, Cuts, Knight Rider - Legenda se vrací, The Apostles, The League, Castle na zabití, Kriminálka New York a mnoho dalších.

Ostatní aktivity Je zakladatelkou a šéfredaktorkou stránky The Tig, zabývající se životním stylem. Markle se však rozhodla, že s touto webovou stránkou v dubnu 2017 skončí. V září 2016 vydala spolu s kanadskou oděvní společností Reitmans řadu cenově dostupných dámských pracovních oděvů.

V roce 2016 se stala velvyslankyní World Vision Canada, pro níž cestovala do Rwandy za Clean Water Campaign. Také je zastánkyní United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women.

V roce 2014 se stala poradkyní pro mezinárodní charitu One Young World, pro niž promluvila na výročním summitu v Dublinu. Roku 2016 navštívila summit i v Ottawě.

Osobní život Meghan se otevřeně označuje za gurmánku, což bylo také vneseno do její role Rachel Zane v Kravaťácích. Je blízkou kamarádkou Sereny Williams, Jessicy Mulroney a Bena Mulroney ze zpravodajství E! News.

Vztahy 20. září 2011 se provdala za filmového herce a producenta Trevora Engelsona, se kterým měla vztah již od roku 2004. V květnu 2013 se ale rozešli, načež po třech měsících následoval rozvod. Předtím, než začala známost s princem Harrym, byla ve vztahu s Corym Vitiello. Její seznámení s princem Harrym v červnu 2016 a jejich následné přátelství z ní udělaly nejvyhledávanější herečku na Googlu pro rok 2016. Dne 27. listopadu 2017 byla ohlášena jejich svatba, která se uskutečnila 19. května 2018 na královském zámku Windsor.

Meghan Markle v našich článcích

 • Harry a Meghan ve svém prvním podcastu spolu s hosty hodnotí končící rok

  Harry a Meghan ve svém prvním podcastu spolu s hosty hodnotí končící rok

  30. 12. 2020 19:31 Vévoda a vévodkyně ze Sussexu zveřejnili svůj první podcast. Harry a Meghan se v něm společně s hosty, jako je zpěvák Elton John nebo tenistka Naomi Osakaová, zamýšlejí nad rokem 2020.… více

 • V létě jsem potratila, přiznala manželka prince Harryho

  V létě jsem potratila, přiznala manželka prince Harryho

  25. 11. 2020 11:46 Manželka britského prince Harryho v článku pro americký list The New York Times napsala, že v červenci potratila. Svou zkušenost se ztráty nenarozeného dítěte Meghan podrobně popsala a svým přiznáním chce pomoci dalším, kteří něčím takovým prošli. Buckinghamský palác odmítl obsah článku komentovat s tím, že jde o "hluboce osobní záležitost".… více

 • Bez Meghan a Harryho ztratí královská rodina na ceně

  Bez Meghan a Harryho ztratí královská rodina na ceně

  10. 1. 2020 11:17 Princ Harry a jeho manželka, vévodkyně Meghan, dezertovali z britské královské rodiny. Není to jen sladkobolná story. Je to ztráta pro rodinu Windsorů i britskou ekonomiku.… více

Hledáte také jako: Rachel Meghan Markle
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse

Vztahy – Meghan Markle

Mohli by vás také zajímat…