zavřít
Marcus Antonius

politik a vojevůdce

Narození:
83 , Itálie, Řím
Úmrtí:
30  ve věku 53 let,  Egypt, Alexandrie  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

16 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Marcus Antonius se narodil roku 83 př.kr. Byl římský politik a vojevůdce. Měl 4 ženy (Antonii,Fulvii,Octavii,Cleopatru). Byl význačný stoupenec Gaia Iulia Caesara, pod nímž bojoval v Galii a jemuž vděčil za mnohé úřady. Po zavraždění Caesara se spojil s Octavianem Augustem a zničil spiklence proti Caesarovi. Posléze uzavřel s Octavianem a Lepidem druhý triumvirát. Triumvirát definitivně skončil roku 33 př Kr. otevřenou válkou mezi Octavianem a Antoniem. Válka byla rozhodnuta roku 31 př. Kr. v bitvě u Actia, v níž Octaviánův generál Marcus Vipsanius Agrippa zničil spojené loďstvo Antonia a jeho ženy Kleopatry. Antonius a Kleopatra spáchali v roce 30 př. Kr. sebevraždu. Měli spolu tři děti, nejdřív dvojčata (dcera(Kleopatra Selene) a syn (Antonius Helions)), poté ještě syna (Ptolemaius Philadelphius).Antonius měl ještě s Fulvií 2 syny a s Octavií 2 dcery. Před sňatkem s Kleopatrou VII. si však na rozkaz Octaviana vzal jeho sličnou sestru Octavii, aby uklidnil Řím, který byl rozbouřen po bitvě proti Caesarovým vrahům. Octavii však zřejmě nemiloval, vzal si ji patrně jen pro klid v Římě, je pravděpodobné, že jeho srdce i nadále patřilo egyptské královně. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Marcus Antonius se narodil roku 83 př.kr. Byl římský politik a vojevůdce. Měl 4 ženy (Antonii,Fulvii,Octavii,Cleopatru). Byl význačný stoupenec Gaia Iulia Caesara, pod nímž bojoval v Galii a jemuž vděčil za mnohé úřady. Po zavraždění Caesara se spojil s Octavianem Augustem a zničil spiklence proti Caesarovi. Posléze uzavřel s Octavianem a Lepidem druhý triumvirát. Triumvirát definitivně skončil roku 33 př Kr. otevřenou válkou mezi Octavianem a Antoniem. Válka byla rozhodnuta roku 31 př. Kr. v bitvě u Actia, v níž Octaviánův generál Marcus Vipsanius Agrippa zničil spojené loďstvo Antonia a jeho ženy Kleopatry. Antonius a Kleopatra spáchali v roce 30 př. Kr. sebevraždu. Měli spolu tři děti, nejdřív dvojčata (dcera(Kleopatra Selene) a syn (Antonius Helions)), poté ještě syna (Ptolemaius Philadelphius).Antonius měl ještě s Fulvií 2 syny a s Octavií 2 dcery.

Před sňatkem s Kleopatrou VII. si však na rozkaz Octaviana vzal jeho sličnou sestru Octavii, aby uklidnil Řím, který byl rozbouřen po bitvě proti Caesarovým vrahům. Octavii však zřejmě nemiloval, vzal si ji patrně jen pro klid v Římě, je pravděpodobné, že jeho srdce i nadále patřilo egyptské královně.