zavřít
Lžidimitrij I.

car

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1606,  Moskva  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Lžidimitrij I. Byl korunován na cara v 21.7. 1605. Vládl pouze jeden rok.Tím ale splnil svou povinnost a musel být odstraněn: nenávist prosťáčků si vysloužil sňatkem s Marinou Mniszkovnou – katoličkou, a závazky vůči Polákům. 17.5.1606, deset dní po svatbě, vypuklo povstání, vedené Vasilem Šujským. Lžidimitrij byl ubit a jeho tělo spáleno. Popel z těla byl nabit do děla a vystřelen směrem odkud přišel. Spolu s ním zemřelo 1.200 Poláků, kteří s ním přišli do Moskvy. Marina smrti unikla a později se provdala za Lžidimitrije II. Ten byl podporován Poláky a kozáky a vedl válku s novým carem Vasilijem IV.Šujským. Lžidimitrij I. Byl zabit v roce 1606. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Lžidimitrij I. Byl korunován na cara v 21.7. 1605. Vládl pouze jeden rok.Tím ale splnil svou povinnost a musel být odstraněn: nenávist prosťáčků si vysloužil sňatkem s Marinou Mniszkovnou – katoličkou, a závazky vůči Polákům.

17.5.1606, deset dní po svatbě, vypuklo povstání, vedené Vasilem Šujským. Lžidimitrij byl ubit a jeho tělo spáleno. Popel z těla byl nabit do děla a vystřelen směrem odkud přišel. Spolu s ním zemřelo 1.200 Poláků, kteří s ním přišli do Moskvy.

Marina smrti unikla a později se provdala za Lžidimitrije II. Ten byl podporován Poláky a kozáky a vedl válku s novým carem Vasilijem IV.Šujským.

Lžidimitrij I. Byl zabit v roce 1606.