zavřít
Královna Luisa Pruská
přidej profesi
Narození:
10. 3. 1776 , Hannover, Německo
Úmrtí:
19. 7. 1810  ve věku 34 let,  Neustrelitz  †
Znamení:
ryby  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

18 se líbí, 5 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Luisa Pruská se narodila 10.3.1776 jako dcera vévody z Mecklenburg – Strelitzu a princezny z Essen Darmstadtu. Po matčině smrti Luisa vyrůstala u babičky a později u své starší sestry , vévodkyně ze Sachsen – Hildburghausenu. Se sestrou Friederikou se ve Frankfurtu seznamila s Bedřichem – Vilémem Pruským. Princ se rozhodoval mezi oběma sestrami a nakonec se rozhodl pro veselou Luisu. Jeho bratr Ludvík si vzal Friederiku. V roce 1793 o Vánocích se slavila dvojitá svatba. Berlín zajistil účastníkům velkolepé přijetí. Luisa přivedla na svět deset dětí, přežilo jich sedm, mezi nimi pozdější král Bedřich- Vilém lV. a první německý císař Vilém l. Luisa byla líbezná a krásná. Svou upřímností a dobrým srdcem si získala sympatie všech, kdo ji poznali. V roce 1797 se Bedřich – Vilém stal králem. Luisa dál bydlela v paláci pro korunní prince. Ona i král dávali přednost skromnému životu. Bedřich- Vilém oceňoval čistotu, pořádek a spořivost. Luisa měla vždy problémy s pravopisem a dvorskou etikou, snažila se rozvíjet svůj smysl pro společenský život. Oblékala se podle poslední řecké módy. V té době byla politika velmi složitá. Nejprve vypukla válka v Polsku a poté Napoleon uváděl celou mapu Evropy ve zmatek. Luisa se na četných cestách s manželem stala dobrým duchem Pruska. Zažila prohrané bitevní porážky u Jeny a Auerstedtu, Královská rodina musela uprchnou do Memelu. V roce 1807 vedla Luisa velmi odvážný rozhovor s Napoleonem, Prusko ale muselo tvrdé podmínky přijmout. V těchto těžkých dobách projevila Luisa intenzivní zájem o politiku. Královna Luisa Pruská zemřela 19.7.1810. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Luisa Pruská se narodila 10.3.1776 jako dcera vévody z Mecklenburg – Strelitzu a princezny z Essen Darmstadtu.

Po matčině smrti Luisa vyrůstala u babičky a později u své starší sestry , vévodkyně ze Sachsen – Hildburghausenu.

Se sestrou Friederikou se ve Frankfurtu seznamila s Bedřichem – Vilémem Pruským. Princ se rozhodoval mezi oběma sestrami a nakonec se rozhodl pro veselou Luisu. Jeho bratr Ludvík si vzal Friederiku.

V roce 1793 o Vánocích se slavila dvojitá svatba. Berlín zajistil účastníkům velkolepé přijetí.

Luisa přivedla na svět deset dětí, přežilo jich sedm, mezi nimi pozdější král Bedřich- Vilém lV. a první německý císař Vilém l.

Luisa byla líbezná a krásná. Svou upřímností a dobrým srdcem si získala sympatie všech, kdo ji poznali.

V roce 1797 se Bedřich – Vilém stal králem. Luisa dál bydlela v paláci pro korunní prince. Ona i král dávali přednost skromnému životu. Bedřich- Vilém oceňoval čistotu, pořádek a spořivost.

Luisa měla vždy problémy s pravopisem a dvorskou etikou, snažila se rozvíjet svůj smysl pro společenský život. Oblékala se podle poslední řecké módy.

V té době byla politika velmi složitá. Nejprve vypukla válka v Polsku a poté Napoleon uváděl celou mapu Evropy ve zmatek.

Luisa se na četných cestách s manželem stala dobrým duchem Pruska. Zažila prohrané bitevní porážky u Jeny a Auerstedtu, Královská rodina musela uprchnou do Memelu.

V roce 1807 vedla Luisa velmi odvážný rozhovor s Napoleonem, Prusko ale muselo tvrdé podmínky přijmout. V těchto těžkých dobách projevila Luisa intenzivní zájem o politiku.

Královna Luisa Pruská zemřela 19.7.1810.

Hledáte také jako: Královna Luisa Pruskáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse