zavřít
Kateřina I.

carevna

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1727  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Kateřina Veliká, ruská carevna, byla ženou Petra I. Velikého. Po jeho smrti se ihned chopila vlády: za ní byl ale nejmocnějším mužem kníže Menšikov, zkorumpovaný Petrův nepřítel, kterého už Petr nestihl potrestat. Oficiální hlavní moc spočívala na Nejvyšší tajné radě. Kateřina do ničeho nezasahovala, i když byla jejím jménem zřízena Petrohradská akademie – ničemu moc nerozuměla. Kateřina Veliká vládla v letech 1725 -1727. Tedy pouhé dva roky. Kníže Menšikov byl na vrcholu moci jako generalisimus a po smrti Kateřiny, v roce 1727, se jmenoval poručníkem jedenáctiletého Petrova vnuka Petra II. Alexejeviče. Toho přestěhoval k sobě a zasnoubil s jednou ze svých dcer. Okolí i velmoži byl nenáviděn. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Kateřina Veliká, ruská carevna, byla ženou Petra I. Velikého.

Po jeho smrti se ihned chopila vlády: za ní byl ale nejmocnějším mužem kníže Menšikov, zkorumpovaný Petrův nepřítel, kterého už Petr nestihl potrestat.

Oficiální hlavní moc spočívala na Nejvyšší tajné radě. Kateřina do ničeho nezasahovala, i když byla jejím jménem zřízena Petrohradská akademie – ničemu moc nerozuměla.

Kateřina Veliká vládla v letech 1725 -1727. Tedy pouhé dva roky.

Kníže Menšikov byl na vrcholu moci jako generalisimus a po smrti Kateřiny, v roce 1727, se jmenoval poručníkem jedenáctiletého Petrova vnuka Petra II. Alexejeviče. Toho přestěhoval k sobě a zasnoubil s jednou ze svých dcer. Okolí i velmoži byl nenáviděn.

Hledáte také jako: Kateřina I.ová
Rychlá navigace:novinky |diskuse