zavřít
Karel Felix Sardinský

sardinský král

Narození:
6. 4. 1765 ,přidej místo narození
Úmrtí:
27. 4. 1831  ve věku 66 let  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Karel Felix Sardinský, vévoda savojský, piemontský, mostský a král Sardinský, se narodil 6. dubna 1765 jako pátý syn sardinského krále Viktora Amadea III. a Marie Anttoinety Bourbonské, která byla nejmladší dcerou španělského krále Filipa V. Karel vyrůstal s deseti sourozenci. Jeho bratry byli: Karel Emanuel IV., Amadeus Alexandr, Viktor Emanuel I., Mořic Josef Maria a Josef Benedetto. Sestry: Marie Alžběta Charlotta, Marie Josefína Luisa, Marie Tereza, Marie Anne, Marie Kristýna Josefína a Marie Karolína Antonie. Karel se 6. dubna 1807 oženil s princeznou Marií Amálií Neapolsko Sicilskou, která byla dcerou neapolsko – sicilského krále Ferdinanda I. a jeho první ženy Marie Karolíny. Po Karlovi nezůstali žádní potomci a vymřela tak hlavní větev Savojského domu. Po Karlově smrti 27. dubna 1831 nastoupil na trůn Karel Albert z vedlejší savojské linie – Savojsko- Carignanské. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Karel Felix Sardinský, vévoda savojský, piemontský, mostský a král Sardinský, se narodil 6. dubna 1765 jako pátý syn sardinského krále Viktora Amadea III. a Marie Anttoinety Bourbonské, která byla nejmladší dcerou španělského krále Filipa V.

Karel vyrůstal s deseti sourozenci. Jeho bratry byli: Karel Emanuel IV., Amadeus Alexandr, Viktor Emanuel I., Mořic Josef Maria a Josef Benedetto.

Sestry: Marie Alžběta Charlotta, Marie Josefína Luisa, Marie Tereza, Marie Anne, Marie Kristýna Josefína a Marie Karolína Antonie.

Karel se 6. dubna 1807 oženil s princeznou Marií Amálií Neapolsko Sicilskou, která byla dcerou neapolsko – sicilského krále Ferdinanda I. a jeho první ženy Marie Karolíny.

Po Karlovi nezůstali žádní potomci a vymřela tak hlavní větev Savojského domu. Po Karlově smrti 27. dubna 1831 nastoupil na trůn Karel Albert z vedlejší savojské linie – Savojsko- Carignanské.