zavřít
Karel Emanuel l. Veliký

král

Narození:
1562 , Rivoli v Savojsku
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Karel Emanuel l. Veliký byl synem Emanuela Filiberta . Vládl v letech 1580 -1630. Za ženu si vzal Kateřinu, dceru španělského krále Filipa ll. V roce 1588 se Karel Emanuel stal pánem markrabství Saluzzo. Po smrti císaře Matyáše Habsburského v roce 1619 se ucházel o českou korunu jako protikandidát Fridricha Falckého. I později pomáhal Čechům proti Habsburkům. V době třicetileté války cestoval mezi Francií a Španělskem ve snaze získat další území v severozápadní Itálii. Jeho syn, vévoda Viktor Amadeus l. získal Montferratské vévodství. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Karel Emanuel l. Veliký byl synem Emanuela Filiberta . Vládl v letech 1580 -1630. Za ženu si vzal Kateřinu, dceru španělského krále Filipa ll.

V roce 1588 se Karel Emanuel stal pánem markrabství Saluzzo. Po smrti císaře Matyáše Habsburského v roce 1619 se ucházel o českou korunu jako protikandidát Fridricha Falckého. I později pomáhal Čechům proti Habsburkům. V době třicetileté války cestoval mezi Francií a Španělskem ve snaze získat další území v severozápadní Itálii.
Jeho syn, vévoda Viktor Amadeus l. získal Montferratské vévodství.