zavřít
Juan Carlos I.

král

Věk:
82
Narození:
5. 1. 1938 , Řím, Itálie
Znamení:
kozoroh   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

15 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Juan Carlos I., plným jménem Juan Carlos Alfonso Víctor María de Borbón y Borbón-Dos Sicilias je od roku 1975 španělským králem. Narodil se jako vnuk španělského krále Alfonse XIII. Pochází z rodu Bourbonů, kteří vládnou Španělsku od roku 1700. Jeho otcem byl Juan de Bourbon, hrabě barcelonský, jeho matkou doña Marie Mercedes Bourbonská z rodu Bourbon-Orléans. Juan Carlos byl jmenován nástupcem Francisca Franca, který doufal, že bude vládnout jako absolutní monarcha. Juan Carlos však nastolil demokratické reformy. Rodina Juan Carlos I. se dne 14. května 1962 oženil s princeznou Sofií, nejstarším dítětem řeckého krále Pavla a Bedřišky Brunšvické. Spolu mají tři děti: infantku Elenu, infantku Cristinu a Felipeho, prince asturského; a osm vnoučat: Felipeho Juana Froilána, Juana Valentina, Viktorii Federicu, Pabla Nicolase, Miguela, Irene, Leonor a Sofii. Tituly Stávající španělská ústava užívá pouze titulu rey/reina de España, umožňuje však užívání dalších historických titulů spjatých se španělskou monarchií. Jakožto potomek nesčetně královských rodů, je tak Juan Carlos I. titulárním králem dalších 19 zemí (Kastilie, León, Aragonie, Obojí Sicílie, Jeruzalém, Navarra, Grenada, Toledo, Valencie, Galície, Sardinie, Cordoba, Korsika, Murcie, Jaén, Algeciras, Kanárské ostrovy, Filipíny a Západní a Východní Indie), arcivévodou rakouským, vévodou burgundským, milánským, brabantským, aténským, hrabětem habsburským, flanderským, tyrolským, roussilionským a barcelonským atd. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Juan Carlos I., plným jménem Juan Carlos Alfonso Víctor María de Borbón y Borbón-Dos Sicilias je od roku 1975 španělským králem. Narodil se jako vnuk španělského krále Alfonse XIII. Pochází z rodu Bourbonů, kteří vládnou Španělsku od roku 1700. Jeho otcem byl Juan de Bourbon, hrabě barcelonský, jeho matkou doña Marie Mercedes Bourbonská z rodu Bourbon-Orléans. Juan Carlos byl jmenován nástupcem Francisca Franca, který doufal, že bude vládnout jako absolutní monarcha. Juan Carlos však nastolil demokratické reformy.

Rodina
Juan Carlos I. se dne 14. května 1962 oženil s princeznou Sofií, nejstarším dítětem řeckého krále Pavla a Bedřišky Brunšvické. Spolu mají tři děti: infantku Elenu, infantku Cristinu a Felipeho, prince asturského; a osm vnoučat: Felipeho Juana Froilána, Juana Valentina, Viktorii Federicu, Pabla Nicolase, Miguela, Irene, Leonor a Sofii.

Tituly
Stávající španělská ústava užívá pouze titulu rey/reina de España, umožňuje však užívání dalších historických titulů spjatých se španělskou monarchií. Jakožto potomek nesčetně královských rodů, je tak Juan Carlos I. titulárním králem dalších 19 zemí (Kastilie, León, Aragonie, Obojí Sicílie, Jeruzalém, Navarra, Grenada, Toledo, Valencie, Galície, Sardinie, Cordoba, Korsika, Murcie, Jaén, Algeciras, Kanárské ostrovy, Filipíny a Západní a Východní Indie), arcivévodou rakouským, vévodou burgundským, milánským, brabantským, aténským, hrabětem habsburským, flanderským, tyrolským, roussilionským a barcelonským atd.

Hledáte také jako: Juan Carlos I, Juan Carlos, Juan Carlos Alfonso Víctor María de Borbón
Rychlá navigace:novinky |diskuse