zavřít
Jevdokija Lopuchinová

první manželka cara petra velikého

Narození:
1672 ,přidej místo narození
Úmrtí:
27. 8. 1731  ve věku 59 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jevdokija Fjodorovna Lopuchinová (rusky Евдокия Фёдоровна Лопухина) narozená roku 1672, byla první manželkou cara Petra Velikého. Pocházela ze vznešeného rodu, car ji ovšem nenáviděl, stejně jako jejich syna Alexeje, který jako jediný ze tří potomků nezemřel krátce po porodu. Svatba Petra Velikého s Jevdokijí se konala v 6. února 1689 a v roce 1698 nechal car Jevdokiji zavřít do kláštera. Odloučenost od světa a kruté zacházení ji psychicky poznamenaly. Její krátkodobý milenec Stěpan Glebov byl po nesmírně krutém mučení naražen na kůl. Jevdokija Fjodorovna Lopuchinová zemřela 27. srpna 1731. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jevdokija Fjodorovna Lopuchinová (rusky Евдокия Фёдоровна Лопухина) narozená roku 1672, byla první manželkou cara Petra Velikého.

Pocházela ze vznešeného rodu, car ji ovšem nenáviděl, stejně jako jejich syna Alexeje, který jako jediný ze tří potomků nezemřel krátce po porodu. Svatba Petra Velikého s Jevdokijí se konala v 6. února 1689 a v roce 1698 nechal car Jevdokiji zavřít do kláštera. Odloučenost od světa a kruté zacházení ji psychicky poznamenaly.

Její krátkodobý milenec Stěpan Glebov byl po nesmírně krutém mučení naražen na kůl.
Jevdokija Fjodorovna Lopuchinová zemřela 27. srpna 1731.

Hledáte také jako: Jevdokija Fjodorovna Lopuchinová
Rychlá navigace:novinky |diskuse