zavřít
Italicus

náčelník germánského kmene cherusků

Narození:
2030 ,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Italicus, náčelník germánského kmene Cherusků kolem roku 50. Byl synem Flava, synovcem Arminia. Jeho matkou byla dcera náčelníka Chattů, Aktumera. Italicus prožil své mládí jako rukojmí v Římě. V roce 47 ho Cheruskové zvolili za svého náčelníka, protože byl jediným posledním žijícím členem královského rodu. Na cestu dostal od císaře Claudia peníze a vojsko. Chetruskové ho přijali velmi vřele a to hlavně pro jeho nestrannost vůči sporům místní šlechty. Mocní germánští šlechtici viděli v Italicovi pouze pomocníka římského císaře a nelíbila se jim jeho obliba. S pomocí vojska proti němu povstali, ale Italicus je porazil. Poté byl vyhnán ze země, ale po krátké době si opět vydobyl své postavení a připojil se s pomocnými oddíly k vojsku Vespasianova velitele Antonia Prima. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Italicus, náčelník germánského kmene Cherusků kolem roku 50. Byl synem Flava, synovcem Arminia. Jeho matkou byla dcera náčelníka Chattů, Aktumera.

Italicus prožil své mládí jako rukojmí v Římě. V roce 47 ho Cheruskové zvolili za svého náčelníka, protože byl jediným posledním žijícím členem královského rodu. Na cestu dostal od císaře Claudia peníze a vojsko. Chetruskové ho přijali velmi vřele a to hlavně pro jeho nestrannost vůči sporům místní šlechty.

Mocní germánští šlechtici viděli v Italicovi pouze pomocníka římského císaře a nelíbila se jim jeho obliba. S pomocí vojska proti němu povstali, ale Italicus je porazil. Poté byl vyhnán ze země, ale po krátké době si opět vydobyl své postavení a připojil se s pomocnými oddíly k vojsku Vespasianova velitele Antonia Prima.