zavřít
Ermesinda Lucemburská

lucemburská hraběnka

Narození:
1186 ,přidej místo narození
Úmrtí:
1247  ve věku 61 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ermesinda Lucemburská, lucemburská hraběnka, se narodila v roce 1186 jako dcera Jindřicha Slepého, hraběte lucemburského a z Namuru a jeho ženy Agens z Gueldernu. Otec Ermesindu zasnoubil s Jindřichem III. ze Champagne už v jejích dvou letech. Ona se ale nakonec provdala za Theobalda I. z Baru a porodila mu syna Rainalda a tři dcery. Theobald se marně snažil získat zpět Namursko, které ovládl Baldiun V. Zemřel 13. února 1214. Ermesindě bylo teprve osmadvacet let a brzy se znovu provdala. Jejím chotěm se stal Wabram III. Limburský a jemu porodila dva syny a dceru. Ermesinda Lucemburská zemřela jednadvacet let po svém druhém manželovi, v roce 1247. Byla dobrou panovnicí a zakladatelkou klášterů. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Ermesinda Lucemburská, lucemburská hraběnka, se narodila v roce 1186 jako dcera Jindřicha Slepého, hraběte lucemburského a z Namuru a jeho ženy Agens z Gueldernu.

Otec Ermesindu zasnoubil s Jindřichem III. ze Champagne už v jejích dvou letech. Ona se ale nakonec provdala za Theobalda I. z Baru a porodila mu syna Rainalda a tři dcery.

Theobald se marně snažil získat zpět Namursko, které ovládl Baldiun V. Zemřel 13. února 1214. Ermesindě bylo teprve osmadvacet let a brzy se znovu provdala. Jejím chotěm se stal Wabram III. Limburský a jemu porodila dva syny a dceru.

Ermesinda Lucemburská zemřela jednadvacet let po svém druhém manželovi, v roce 1247. Byla dobrou panovnicí a zakladatelkou klášterů.

Hledáte také jako: Ermesinda Lucemburskáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse