zavřít
Erik VII. Pomořanský

král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1448  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Erik VII. Pomořanský, dánský král, byl synem Vratislava Pomořanského a Marie Meklenburské a vnukem Ingeborg, která byla sestrou dánské královny Markéty I. Erik, kterého si Markéta vybrala za svého nástupce, byl v rámci kalmarské unie králem všech tří zemí. Vládl v letech 1412 -1439. Snažil se k Dánsku připojit Šlevicko, ale marně. V roce 1434 došlo ve Švédsku k povstání a správcem země se stal Engelbrekt Engelbrektsson. V roce 1439 dánské stavy zbavily Erika vlády. Ten odešel ze země na ostrov Gotland a odtud podnikal loupežné výpravy. Králem Dánska byl zvolen Kryštof III. Bavorský z rodu Wittelsbachů. Erik VII. Pomořanský zemřel v roce 1448. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Erik VII. Pomořanský, dánský král, byl synem Vratislava Pomořanského a Marie Meklenburské a vnukem Ingeborg, která byla sestrou dánské královny Markéty I.

Erik, kterého si Markéta vybrala za svého nástupce, byl v rámci kalmarské unie králem všech tří zemí. Vládl v letech 1412 -1439. Snažil se k Dánsku připojit Šlevicko, ale marně.

V roce 1434 došlo ve Švédsku k povstání a správcem země se stal Engelbrekt Engelbrektsson.

V roce 1439 dánské stavy zbavily Erika vlády. Ten odešel ze země na ostrov Gotland a odtud podnikal loupežné výpravy.

Králem Dánska byl zvolen Kryštof III. Bavorský z rodu Wittelsbachů.

Erik VII. Pomořanský zemřel v roce 1448.