zavřít
Dimitrij Zvonimir

král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1089  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dimitruj Zvonimir, chorvatský král, vládl v letech 1075 -1089. Dimitrij se zmocnil trůnu a když došlo k domácím rozbrojům a nepokojům, většina šlechty ho za panovníka nechtěla uznat, hledal pomoc v sousedních Uhrách, kde panoval Ladislav Svatý. Sestru tohoto panovníka měl Dimitrij za manželku. Zvonimir se prohlásil vazalem papežské kurie a přestoupil na římskokatolickou víru. Za to získal velké uznání: v roce 1076 byl korunován papežským legátem z pověření papeže Řehoře VII.,chorvatským králem. Na zemském sněmu byl neoblíbený Zvonimir v roce 1089 zavražděn. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Dimitruj Zvonimir, chorvatský král, vládl v letech 1075 -1089.

Dimitrij se zmocnil trůnu a když došlo k domácím rozbrojům a nepokojům, většina šlechty ho za panovníka nechtěla uznat, hledal pomoc v sousedních Uhrách, kde panoval Ladislav Svatý. Sestru tohoto panovníka měl Dimitrij za manželku.

Zvonimir se prohlásil vazalem papežské kurie a přestoupil na římskokatolickou víru. Za to získal velké uznání: v roce 1076 byl korunován papežským legátem z pověření papeže Řehoře VII.,chorvatským králem.

Na zemském sněmu byl neoblíbený Zvonimir v roce 1089 zavražděn.