zavřít
Dagmar Dánská

dánská královna

Narození:
1186 , Míšenské panství
Úmrtí:
24. 5. 1213  ve věku 27 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

9 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dagmar Dánská, dánská královna, manželka Waldemara II., se narodila asi v roce 1186. Dagmar neboli Markéta prožila dětství se svou matkou Adlétou Míšenskou, kterou její manžel Přemysl Otakar I. zapudil. Markéta byla velmi krásná a ucházel se o její ruku dánský král Waldemar II. Jejich sňatek se konal v roce 1205 a Markéta přijala jméno Dagmar. Waldemar přišel v bitvě o oko. Markétě byl často nevěrný. Ta si ale velmi brzy získala svou krásou a laskavostí poddané na svou stranu. Dodnes je nejslavnější dánskou královnou. V roce 1209 porodila Dagmar syna, budoucího krále Waldemara III. Dánského. Zemřela při porodu druhého syna 24. května 1213. Historický román Královna Dagmar napsal Václav Beneš Třebízský. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Dagmar Dánská, dánská královna, manželka Waldemara II., se narodila asi v roce 1186.

Dagmar neboli Markéta prožila dětství se svou matkou Adlétou Míšenskou, kterou její manžel Přemysl Otakar I. zapudil.

Markéta byla velmi krásná a ucházel se o její ruku dánský král Waldemar II. Jejich sňatek se konal v roce 1205 a Markéta přijala jméno Dagmar.

Waldemar přišel v bitvě o oko. Markétě byl často nevěrný. Ta si ale velmi brzy získala svou krásou a laskavostí poddané na svou stranu. Dodnes je nejslavnější dánskou královnou.

V roce 1209 porodila Dagmar syna, budoucího krále Waldemara III. Dánského. Zemřela při porodu druhého syna 24. května 1213.

Historický román Královna Dagmar napsal Václav Beneš Třebízský.

Hledáte také jako: Dagmar Dánskáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse