zavřít
Cučimikado

císař

Narození:
3. 1. 1196 ,přidej místo narození
Úmrtí:
6. 11. 1231  ve věku 35 let  †
Znamení:
kozoroh  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Cučimikado byl v pořadí 83. japonským císařem. Vládl od 18. února 1198 do 12. prosince 1210. Jeho vlastní jméno bylo Tanehito. Cučimikado byl prvním synem císaře Go-Toby. Císařem se stal v roce 1198 po abdikaci svého otce ve věku pouhých dvou let. Kvůli nízkému císařivu věku za něj pochopitelně vládl Go-Toba jako regent. V roce 1210 Go-Toba Cučimikada přesvědčil, aby abdikoval ve prospěch svého mladšího bratra Džuntoka. Tak se také dne 12. prosince 1210 stalo. Ačkoli Cučimikado vládl krátce, jeho vláda probíhala během několika období: - Kenkjú - Šódži - Kennin - Genkjú - Ken'ei - Džógen - Kenrjaku Potomci - princezna Haruko - princ Džinsuke (stal se buddhistickým knězem) - princ Čikahito (stal se buddhistickým knězem) - princ Kunuhito (císař Go-Saga) - princezna Hideko - princezna, jméno neznámo …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Cučimikado byl v pořadí 83. japonským císařem. Vládl od 18. února 1198 do 12. prosince 1210. Jeho vlastní jméno bylo Tanehito.

Cučimikado byl prvním synem císaře Go-Toby. Císařem se stal v roce 1198 po abdikaci svého otce ve věku pouhých dvou let. Kvůli nízkému císařivu věku za něj pochopitelně vládl Go-Toba jako regent. V roce 1210 Go-Toba Cučimikada přesvědčil, aby abdikoval ve prospěch svého mladšího bratra Džuntoka. Tak se také dne 12. prosince 1210 stalo.

Ačkoli Cučimikado vládl krátce, jeho vláda probíhala během několika období:
- Kenkjú
- Šódži
- Kennin
- Genkjú
- Ken'ei
- Džógen
- Kenrjaku

Potomci
- princezna Haruko
- princ Džinsuke (stal se buddhistickým knězem)
- princ Čikahito (stal se buddhistickým knězem)
- princ Kunuhito (císař Go-Saga)
- princezna Hideko
- princezna, jméno neznámo

Hledáte také jako: Cučimikado Tennó
Rychlá navigace:novinky |diskuse