zavřít
Constantinus II.

římský císař

Narození:
316 , Arelate / Arles/
Úmrtí:
340  ve věku 24 let,  Itálie  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Constantinus II. / Flavius Cludius, nebo někdy Julius, Constantinus/, římský císař, se narodil v Arelate / Arles/. Byl druhým synem Konstantina Velikého. S největší pravděpodobností se narodil v roce 316 ženě, jménem Fausta. Koncem roku 317 ho jeho otec prohlásil Caesarem, spolu s jeho starším nevlastním bratrem Crispem. Ve stejné době také Licinius ustanovil svého syna, rovněž Constantinuse, Caesraem na východě. Ten byl o rok nebo o dva starší než syn Konstantina Velikého. Tímto povýšením jednoho nedospělého hocha a dvou úplně malých chlapců Diocletianova myšlenka vlády podle zásluh zcela pozbyla reálného významu, a obnovila se tak zásada rodové dědičnosti. Malý Constantinus II. byl jmenován do úřadu konzula v roce 320. To přispělo k odcizení mezi jeho otcem a Liciniem, který měl pocit, že jeho syn byl vynechán. Rozhodl se tedy jednat na vlastní pěst, aby toto opomenutí napravil. Kolem roku 322 se už Constantinus II. uměl podepsat, u dvora zavládla velká radost. Dva roky na to byl Crispus popraven pro údajnou velezradu. Constantinus II. se tak stal starším dědicem, protože jeho žijící bratři Constantinus II. a Constans I. byli mladší než on. Constantinus II. byl vyslán, aby převzal velení ve válce proti králi Alarichovi I. Římská vojska dosáhla důležitého vítězství, způsobila nepříteli těžké ztráty a odvedla s sebou rukojmí včetně králova syna. V roce 333 byl Constantinus II. převelen do Trevíru, aby střežil frontovou linii na Rýně. O dva roky později, když už jeho otec tušil, že zemře, vyhlásil konečné rozdělení císařství mezi své syny a dva synovce, Delmatia a Hannibaliana. Mladý Costantinus získal Galii, Hispánii a Británii. Když jejich otec v roce 337 zemřel, jeho tři synové byli společně ustanoveni Augusty. Otce dali prohlásit bohem, přestože se všichni zbožně hlásili ke křesťanství, a dohodli se, že jeho dva synovce odstraní z cesty. Brzy ale nastala mezi bratry třenice. Rozhodli se uspořádat schůzku, kde měli definitivně stanovit vzájemné hranice. Rozsah území Constantina II. zůstal beze změny, Constantovi I. se podařilo získat ještě oblasti další. Toto rozdělení bylo důvodem sporu o to, kdo z bratrů by měl mít přednostní postavení. V roce 340 využil Constantinus II. Constantovy nepřítomnosti v Itálii, která byla součástí jeho území, a vydal se na poloostrov. Constans ale poslal své vojsko, které Constantina přepadlo a zabilo. O jeho povaze mnoho nevíme. I když byl z žijících synů Konstantina Velikého nejstarší / a ženatý, takže mohl založit dynastii/, otec ho nepovažoval za dost schopného, aby mu odkázal celé císařství. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Constantinus II. / Flavius Cludius, nebo někdy Julius, Constantinus/, římský císař, se narodil v Arelate / Arles/. Byl druhým synem Konstantina Velikého. S největší pravděpodobností se narodil v roce 316 ženě, jménem Fausta.

Koncem roku 317 ho jeho otec prohlásil Caesarem, spolu s jeho starším nevlastním bratrem Crispem.

Ve stejné době také Licinius ustanovil svého syna, rovněž Constantinuse, Caesraem na východě. Ten byl o rok nebo o dva starší než syn Konstantina Velikého.
Tímto povýšením jednoho nedospělého hocha a dvou úplně malých chlapců

Chybí tu něco?…?

Doplnit