zavřít
Carol II.

král

Narození:
1893 ,přidej místo narození
Úmrtí:
1953  ve věku 60 let,  Estoril v Portugalsku  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Carol II., rumunský král, se narodil v roce 1893. Byl synem Ferdinanda I. Už jako malý byl velmi problémový a neoblíbený pro svůj nezřízený soukromý život. Byl chorobně sexuálně náruživý a nezkrotný. V roce 1918 se oženil se Zizi Lambrinovou. Byl to sňatek nerovný a morganatický. Byl rok na to úředně anulován a to přesto, že z něj vzešel synáček Carol. V roce 1921 se Carol II. řádně oženil s řeckou princeznou Helenou, dcerou krále Konstantina I. V roce 1928 se s Helenou rozvedl, protože udržoval nelegitimní poměr s krásnou paní Elenatsi Lupescuovou, dcerou venkovského lékárníka. S ní se oženil už jako soukromník v roce 1947 v Portugalsku. Carol II. byl každoročním návštěvníkem Československa. V roce 1938 nastolil královskou diktaturu poté, co rozpustil parlament. Na počátku druhé světové války bylo Hitlerovým a Stalinovým diktátem donuceno Rumunsko odstoupit Besarábii Sovětskému svazu a vídeňskou „arbitráží“ pak Sedmihradsko Maďarsku. 8.10.1940 byla rumunská ropná pole „vzata do ochrany“ německými jednotkami. V témže roce se Carol vzdal trůnu ve prospěch svého syna a odešel do exilu. Carol II. zemřel v roce 1953 v Estorilu v Portugalsku. Protifašistická strana nastolila vládu maršála Antoneska který se spojil s Hitlerem a vyslal rumunská vojska bojovat na východní frontu, kde byla poražena u Stalingradu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Carol II., rumunský král, se narodil v roce 1893. Byl synem Ferdinanda I.
Už jako malý byl velmi problémový a neoblíbený pro svůj nezřízený soukromý život. Byl chorobně sexuálně náruživý a nezkrotný.

V roce 1918 se oženil se Zizi Lambrinovou. Byl to sňatek nerovný a morganatický. Byl rok na to úředně anulován a to přesto, že z něj vzešel synáček Carol.

V roce 1921 se Carol II. řádně oženil s řeckou princeznou Helenou, dcerou krále Konstantina I. V roce 1928 se s Helenou rozvedl, protože udržoval nelegitimní poměr s krásnou paní Elenatsi Lupescuovou, dcerou venkovského lékárníka. S ní se oženil už jako soukromník v roce 1947 v Portugalsku.

Carol II. byl každoročním návštěvníkem Československa. V roce 1938 nastolil královskou diktaturu poté, co rozpustil parlament.

Na počátku druhé světové války bylo Hitlerovým a Stalinovým diktátem donuceno Rumunsko odstoupit Besarábii Sovětskému svazu a vídeňskou „arbitráží“ pak Sedmihradsko Maďarsku.

8.10.1940 byla rumunská ropná pole „vzata do ochrany“ německými jednotkami. V témže roce se Carol vzdal trůnu ve prospěch svého syna a odešel do exilu.
Carol II. zemřel v roce 1953 v Estorilu v Portugalsku.

Protifašistická strana nastolila vládu maršála Antoneska který se spojil s Hitlerem a vyslal rumunská vojska bojovat na východní frontu, kde byla poražena u Stalingradu.