zavřít
Camilla Parker-Bowles

2. manželka prince Charlese

Věk:
71
Narození:
17. 7. 1947 , Londýn, Anglie
Znamení:
rak   |  aktuální horoskop
Výška:
173 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

55 se líbí, 58 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Camilla, vévodkyně z Cornwallu je druhou manželkou britského korunního prince Charlese. Její rodné příjmení bylo Shand, později byla známá jako Camilla Parker Bowles (jméno po prvním manželovi). Camilla Rosemary Shand strávila dětství ve Východním Sussexu, kde sídlila její rodina. Tam také navštěvovala školy, později ale studovala ve Švýcarsku. Před svou první svatbou v roce 1973 již byla přítelkyní prince Charlese, ale královskou rodinou nebyla shledána jako vhodná matka princových dětí, takže jim nebylo dovoleno vzít se. V roce 1973 si vzala Andrewa Parker Bowlese. Spolu mají dvě děti - Toma, narozeného v roce 1974 (je to kmotřenec prince Charlese), a Lauru, narozenou v roce 1978. Andrew a Camilla se ale v roce 1995 rozvedli. Camilla a Charles prý udržovali svůj vztah i během svých manželství, po jejich rozvodu a po smrti Charlesovy první ženy princezny Diany svůj vztah udržovali již na veřejnosti. 10. února 2005 bylo oznámeno, že spolu uzavřou sňatek 8. dubna na hradě ve Windsoru. Svatba byla ale o den odložena kvůli smrti papeže Jana Pavla II., jehož pohřbu se Charles účastnil místo královny Alžběty. Ke svatbě tedy došlo 9. dubna 2005. Jména a tituly 1947 - 1973 slečna Camilla Rosemary Shand 1973 - 1995 paní Andrew Parker-Bowles 1995 - 2005 paní Camilla Parker-Bowles 2005 - dosud Její královská výsost Camilla, vévodkyně z Cornwallu (formálně je princeznou z Walesu, tento titul však s ohledem na svou předchůdkyni Dianu neužívá) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Camilla, vévodkyně z Cornwallu je druhou manželkou britského korunního prince Charlese. Její rodné příjmení bylo Shand, později byla známá jako Camilla Parker Bowles (jméno po prvním manželovi).

Camilla Rosemary Shand strávila dětství ve Východním Sussexu, kde sídlila její rodina. Tam také navštěvovala školy, později ale studovala ve Švýcarsku.

Před svou první svatbou v roce 1973 již byla přítelkyní prince Charlese, ale královskou rodinou nebyla shledána jako vhodná matka princových dětí, takže jim nebylo dovoleno vzít se.

V roce 1973 si vzala Andrewa Parker Bowlese. Spolu mají dvě děti - Toma, narozeného v roce 1974 (je to kmotřenec prince Charlese), a Lauru, narozenou v roce 1978. Andrew a Camilla se ale v roce 1995 rozvedli.

Camilla a Charles prý udržovali svůj vztah i během svých manželství, po jejich rozvodu a po smrti Charlesovy první ženy princezny Diany svůj vztah udržovali již na veřejnosti. 10. února 2005 bylo oznámeno, že spolu uzavřou sňatek 8. dubna na hradě ve Windsoru. Svatba byla ale o den odložena kvůli smrti papeže Jana Pavla II., jehož pohřbu se Charles účastnil místo královny Alžběty. Ke svatbě tedy došlo 9. dubna 2005.

Jména a tituly
1947 - 1973 slečna Camilla Rosemary Shand
1973 - 1995 paní Andrew Parker-Bowles
1995 - 2005 paní Camilla Parker-Bowles
2005 - dosud Její královská výsost Camilla, vévodkyně z Cornwallu (formálně je princeznou z Walesu, tento titul však s ohledem na svou předchůdkyni Dianu neužívá)

Camilla Parker-Bowles v Magazínu Osobnosti

  • Už má víc vlasů než já, žertoval William o synkovi

    Už má víc vlasů než já, žertoval William o synkovi

    24. 7. 2013 09:39 Vévoda a vévodkyně z Cambridge včera večer společně se svým synem opustili londýnskou porodnici, kde se pravděpodobný budoucí britský král v pondělí narodil. Jejich odchod, kterému přihlížel dav jásajících lidí, přenášela živě řada televizních stanic. William přitom potvrdil, že dítě ještě nemá jméno. Podle televizní stanice Sky News se nečeká, že jméno bude oznámeno v nejbližších hodinách. … více

  • Skyfall se blíží: Na dnešní premiéru nové bondovky míří i princ Charles

    Skyfall se blíží: Na dnešní premiéru nové bondovky míří i princ Charles

    23. 10. 2012 10:07 TRAILER. V londýnské Royal Albert Hall bude mít v úterý premiéru nejnovější filmové dobrodružství agenta Jamese Bonda nazvané Skyfall, které se údajně vrací k duchu klasických bondovek, přináší více vtipu a vysloužilo si první příznivé reakce kritiků. V hlavní roli agenta 007 se již potřetí objeví Daniel Craig. … více

Hledáte také jako: Camilla Parker-Bowlesová, Camilla Rosemary Shand, Camilla, vévodkyně z Cornwallu, vévodkyně z Cornwallu, Camilla Parker Bowles
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Vztahy – Camilla Parker-Bowles