zavřít
Camilla Parker-Bowles

2. manželka prince Charlese

Věk:
75
Narození:
17. 7. 1947 , Londýn, Anglie
Znamení:
rak   |  aktuální horoskop
Výška:
173 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

110 se líbí, 71 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Camilla, vévodkyně z Cornwallu je druhou manželkou britského korunního prince Charlese. Její rodné příjmení bylo Shand, později byla známá jako Camilla Parker Bowles (jméno po prvním manželovi). Camilla Rosemary Shand strávila dětství ve Východním Sussexu, kde sídlila její rodina. Tam také navštěvovala školy, později ale studovala ve Švýcarsku. Před svou první svatbou v roce 1973 již byla přítelkyní prince Charlese, ale královskou rodinou nebyla shledána jako vhodná matka princových dětí, takže jim nebylo dovoleno vzít se. V roce 1973 si vzala Andrewa Parker Bowlese. Spolu mají dvě děti - Toma, narozeného v roce 1974 (je to kmotřenec prince Charlese), a Lauru, narozenou v roce 1978. Andrew a Camilla se ale v roce 1995 rozvedli. Camilla a Charles prý udržovali svůj vztah i během svých manželství, po jejich rozvodu a po smrti Charlesovy první ženy princezny Diany svůj vztah udržovali již na veřejnosti. 10. února 2005 bylo oznámeno, že spolu uzavřou sňatek 8. dubna na hradě ve Windsoru. Svatba byla ale o den odložena kvůli smrti papeže Jana Pavla II., jehož pohřbu se Charles účastnil místo královny Alžběty. Ke svatbě tedy došlo 9. dubna 2005. Jména a tituly 1947 - 1973 slečna Camilla Rosemary Shand 1973 - 1995 paní Andrew Parker-Bowles 1995 - 2005 paní Camilla Parker-Bowles 2005 - dosud Její královská výsost Camilla, vévodkyně z Cornwallu (formálně je princeznou z Walesu, tento titul však s ohledem na svou předchůdkyni Dianu neužívá) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Camilla, vévodkyně z Cornwallu je druhou manželkou britského korunního prince Charlese. Její rodné příjmení bylo Shand, později byla známá jako Camilla Parker Bowles (jméno po prvním manželovi).

Camilla Rosemary Shand strávila dětství ve Východním Sussexu, kde sídlila její rodina. Tam také navštěvovala školy, později ale studovala ve Švýcarsku.

Před svou první svatbou v roce 1973 již byla přítelkyní prince Charlese, ale královskou rodinou nebyla shledána jako vhodná matka princových dětí, takže jim nebylo dovoleno vzít se.

V roce 1973 si vzala Andrewa Parker Bowlese. Spolu mají dvě děti - Toma, narozeného v roce 1974 (je to kmotřenec prince Charlese), a Lauru, narozenou v roce 1978. Andrew a Camilla se ale v roce 1995 rozvedli.

Camilla a Charles prý udržovali svůj vztah i během svých manželství, po jejich rozvodu a po smrti Charlesovy první ženy princezny Diany svůj vztah udržovali již na veřejnosti. 10. února 2005 bylo oznámeno, že spolu uzavřou sňatek 8. dubna na hradě ve Windsoru. Svatba byla ale o den odložena kvůli smrti papeže Jana Pavla II., jehož pohřbu se Charles účastnil místo královny Alžběty. Ke svatbě tedy došlo 9. dubna 2005.

Jména a tituly
1947 - 1973 slečna Camilla Rosemary Shand
1973 - 1995 paní Andrew Parker-Bowles
1995 - 2005 paní Camilla Parker-Bowles
2005 - dosud Její královská výsost Camilla, vévodkyně z Cornwallu (formálně je princeznou z Walesu, tento titul však s ohledem na svou předchůdkyni Dianu neužívá)

Camilla Parker-Bowles v našich článcích

  • Platinové jubileum Alžběty II.: Camilla bude královnou

    Platinové jubileum Alžběty II.: Camilla bude královnou

    6. 2. 2022 10:01 Britská panovnice Alžběta II. si přeje, aby se po její smrti manželce jejího syna a následníka trůnu prince Charlese říkalo královna Camilla, a nikoliv princezna. Alžběta to takto jednoznačně v sobotu uvedla ve svém projevu k národu, který byl zveřejněn v předvečer výročí královniných 70 let na trůnu.… více

Hledáte také jako: Camilla Parker-Bowlesová, Camilla Rosemary Shand, Camilla, vévodkyně z Cornwallu, vévodkyně z Cornwallu, Camilla Parker Bowles
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Vztahy – Camilla Parker-Bowles

Mohli by vás také zajímat…