zavřít
Bianca Marie Sforza

císařovna

Narození:
5. 4. 1472 , Milán
Úmrtí:
31. 12. 1510  ve věku 38 let  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Bianco Marie Sforza, manželka císaře Maxmiliána I., se narodila 5. dubna 1472 jako dcera milánského vévody Galeazza Marii z rodu Forza a jeho druhé ženy Beaty Savojské. Otec Biance brzy zemřel a ona žila na bohatém dvoře svého strýce regenta Lodovica Sforzy. Bianca nebyla krásná, ale měla velmi bohaté věno a to ji dělalo žádoucí. Měla tak mnoho nápadníků. Strýc ji vybíral nejvhodnějšího ženicha a to hlavně pro svůj prospěch. Vybral syna císaře Fridricha III., Maxmiliána a tím získal vévodský titul. Svatba se konala v listopadu 1493 v Miláně. Bianco brzy poznala, že ji manžel nejen nemiluje, ale také využívá. Rozhazoval její peníze a když už nic neměla, přestal se o ni zajímat úplně. Stále ji porovnával se svou první ženou Marií, které se Bianco nemohla vyrovnat. Maxmilián Bianco nakazil syfilidem a ona tak nemohla mít děti.Chodila ve starých roztrhaných šatech a největší potupa pro ni byla, že se nemohla zúčastnit korunovace svého manžela v Tridentu v roce 1508. Její zdravotní stav se rychle zhoršoval a 31. prosince 1510 zemřela. Její tělo bylo pohřbeno v kostele ve Stamsu. Maxmilián se pohřbu nezúčastnil. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Bianco Marie Sforza, manželka císaře Maxmiliána I., se narodila 5. dubna 1472 jako dcera milánského vévody Galeazza Marii z rodu Forza a jeho druhé ženy Beaty Savojské.

Otec Biance brzy zemřel a ona žila na bohatém dvoře svého strýce regenta Lodovica Sforzy.

Bianca nebyla krásná, ale měla velmi bohaté věno a to ji dělalo žádoucí. Měla tak mnoho nápadníků. Strýc ji vybíral nejvhodnějšího ženicha a to hlavně pro svůj prospěch. Vybral syna císaře Fridricha III., Maxmiliána a tím získal vévodský titul.

Svatba se konala v listopadu 1493 v Miláně. Bianco brzy poznala, že ji manžel nejen nemiluje, ale také využívá. Rozhazoval její peníze a když už nic neměla, přestal se o ni zajímat úplně. Stále ji porovnával se svou první ženou Marií, které se Bianco nemohla vyrovnat.

Maxmilián Bianco nakazil syfilidem a ona tak nemohla mít děti.Chodila ve starých roztrhaných šatech a největší potupa pro ni byla, že se nemohla zúčastnit korunovace svého manžela v Tridentu v roce 1508. Její zdravotní stav se rychle zhoršoval a 31. prosince 1510 zemřela.

Její tělo bylo pohřbeno v kostele ve Stamsu. Maxmilián se pohřbu nezúčastnil.

Hledáte také jako: Bianca Marie Sforzaová
Rychlá navigace:novinky |diskuse