zavřít
Berengar II. Ivrejský

král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
971,  Bamberk  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Berengar II., italský král, byl synem dcery Berengara Friaulského Gisely a markraběte ivrejského Adalberta. Uzavřel politický sňatek s neteří krále Huga Provensálského, který dal zvolit italským králem svého syna Lothara. Po jeho smrti v roce 950 se stal králem Berengar II. Královnu vdovu Adheleid, která se po Lotharově smrti provdala za Otu I. Velikého,dal Berengar uvěznit. Chtěl ji provdat za svého syna Adalberta II.,ale ona utekla. Italským králem se poté stal Adheleidin nový manžel Ota I. Veliký. Berengar byl jmenován pouhým správcem Itálie. V roce 962 přitáhl Ota do Říma na pomoc papeži Janu XII. proti ambiciózním Berengarovým snahám – teprve zde byl Ota I. korunován na císaře Svaté říše římské. Berengar byl od roku 963 zajat a zbytek života strávil v Bamberku . Zemřel v roce 971.Itálie se poté stala místem tažení, bojů, porážek a vítězství německých císařů a místem celé řady drobných italských států a státečků, vévodství a republik, i státu církevního, papežského. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Berengar II., italský král, byl synem dcery Berengara Friaulského Gisely a markraběte ivrejského Adalberta.

Uzavřel politický sňatek s neteří krále Huga Provensálského, který dal zvolit italským králem svého syna Lothara. Po jeho smrti v roce 950 se stal králem Berengar II. Královnu vdovu Adheleid, která se po Lotharově smrti provdala za Otu I. Velikého,dal Berengar uvěznit. Chtěl ji provdat za svého syna Adalberta II.,ale ona utekla.

Italským králem se poté stal Adheleidin nový manžel Ota I. Veliký. Berengar byl jmenován pouhým správcem Itálie.

V roce 962 přitáhl Ota do Říma na pomoc papeži Janu XII. proti ambiciózním Berengarovým snahám – teprve zde byl Ota I. korunován na císaře Svaté říše římské.

Berengar byl od roku 963 zajat a zbytek života strávil v Bamberku . Zemřel v roce 971.Itálie se poté stala místem tažení, bojů, porážek a vítězství německých císařů a místem celé řady drobných italských států a státečků, vévodství a republik, i státu církevního, papežského.