zavřít
August III. Saský

král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1763  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

August III. Saský byl synem Augusta II. Silného. Jako saský kurfiřt působil v letech 1733 -1763 pod jménem Fridrich August II. Jeho ženou se stala Marie Josefa, dcera císaře Josefa I. August byl vychován jako protestant, ale v roce 1712 přestoupil ke katolictví. Od té doby byli až do roku 1918 sasští panovníci katolíci. August byl sice mecenášem umělců, ale to bylo vše. Vládu přenechal ministru Brhlovi, docházelo ke korupci, k nekázni vojska, šlechta mezi sebou vedla spory, hlavně rody Potockých a Čartoryjských. August III. zemřel v roce 1763. Po jeho smrti skončila personální unie Saska s Polskem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

August III. Saský byl synem Augusta II. Silného. Jako saský kurfiřt působil v letech 1733 -1763 pod jménem Fridrich August II.

Jeho ženou se stala Marie Josefa, dcera císaře Josefa I.

August byl vychován jako protestant, ale v roce 1712 přestoupil ke katolictví. Od té doby byli až do roku 1918 sasští panovníci katolíci.

August byl sice mecenášem umělců, ale to bylo vše. Vládu přenechal ministru Brhlovi, docházelo ke korupci, k nekázni vojska, šlechta mezi sebou vedla spory, hlavně rody Potockých a Čartoryjských.

August III. zemřel v roce 1763. Po jeho smrti skončila personální unie Saska s Polskem.