zavřít
Ása

judský král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
870  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ása, třetí král Judského království, pocházel z rodu Davidova. Jeho otcem byl král Abijáš. Ása byl znám jako náboženský reformátor, který odstraňoval ze země pohanské modly a sodomářství. Obnovil bohoslužbu Hospodinu. Královnu matku ( svoji babičku) zbavil jejího oficiálního postavení. Nesouhlasil s její podporou kultu Ašéry. Ása bojoval někdy kolem roku 897 s velkým etiopským a libyjským vojskem v čele s nubijcem Terasem a toho porazil. Vzhledem k tomu, že byl Ása ohrožován králem severních izraelských kmenů Baešou, musel uzavřít smlouvu o vojenském spojenectví s damašským Ben- hadadem I. Ásovo území se rozrostlo dál na sever. Ása vládl judskému království od roku 911 př.n.l. jednačtyřicet let. Jeho nástupcem se stal v roce 870 př.n.l. král Jóšafat. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis


Ása, třetí král Judského království, pocházel z rodu Davidova. Jeho otcem byl král Abijáš.
Ása byl znám jako náboženský reformátor, který odstraňoval ze země pohanské modly a sodomářství. Obnovil bohoslužbu Hospodinu. Královnu matku ( svoji babičku) zbavil jejího oficiálního postavení. Nesouhlasil s její podporou kultu Ašéry.

Ása bojoval někdy kolem roku 897 s velkým etiopským a libyjským vojskem v čele s nubijcem Terasem a toho porazil.

Vzhledem k tomu, že byl Ása ohrožován králem severních izraelských kmenů Baešou, musel uzavřít smlouvu o vojenském spojenectví s damašským Ben- hadadem I.

Ásovo území se rozrostlo dál na sever.

Ása vládl judskému království od roku 911 př.n.l. jednačtyřicet let. Jeho nástupcem se stal v roce 870 př.n.l. král Jóšafat.