zavřít
Arsés

perský velkokrál

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
336  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Arsés, perský velkokrál, pocházel z rodu Achaimenovců. Jeho otcem byl král Artaxerxés III. a matkou královna Artossa. Arsés byl jejich nejmladším synem. Eunuch Bago krále otrávil a dosadil na trůn Arsése. Nový král měl eunuchovi sloužit jako loutka, se kterou bude manipulovat, jak bude potřebovat. Za vlády Arsése došlo k ohrožení říše na západních hranicích. Makedonské království ovládlo většinu Řecka. Obě monarchie spolu vedly zničující válku, které se už Arsés nedožil. V roce 336 ho Bago otrávil stejně jako jeho otce. Na trůn nastoupil Dareios III. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Arsés, perský velkokrál, pocházel z rodu Achaimenovců. Jeho otcem byl král Artaxerxés III. a matkou královna Artossa. Arsés byl jejich nejmladším synem.

Eunuch Bago krále otrávil a dosadil na trůn Arsése. Nový král měl eunuchovi sloužit jako loutka, se kterou bude manipulovat, jak bude potřebovat.

Za vlády Arsése došlo k ohrožení říše na západních hranicích. Makedonské království ovládlo většinu Řecka. Obě monarchie spolu vedly zničující válku, které se už Arsés nedožil. V roce 336 ho Bago otrávil stejně jako jeho otce. Na trůn nastoupil Dareios III.