zavřít
Anna I. Ivanovna Kuronská

carevna

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1740  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Anna I. Ivanova Kuronská, byla dcerou slabomyslného bratra Petra Velikého Ivana V. Anně byla svěřena vláda v Kuronsku. Ona rozhodně slabomyslná nebyla, vynikala chytrostí. Měla vládnout s osmičlennou tajnou radou, která ji svázala svými omezujícími předpisy. Anna si ale zajistila podporu šlechty a gardy, tajnou radu zrušila a nastolila na Rusi opět samoděržaví. Ke dvoru povolala svého oblíbeného vévodu Birona, obklopila se Němci a policejním aparátem. Anna dala během své vlády / 1730 -1740/ popravit řadu velmožů a na Sibiř poslala na 20.000 lidí. Anna I. Ivanova Kuronská zemřela v roce 1740. Po její smrti vévoda Biron padl a s ním i Ivan VI. Antonovi, tříměsíční syn její neteře Anny Leopoldovy, ženy brunšvického vévody Antona Ulricha. Na trůn nastoupila její sestřenice Alžběta I. Petrovna, dcera Petra Velikého. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Anna I. Ivanova Kuronská, byla dcerou slabomyslného bratra Petra Velikého Ivana V.

Anně byla svěřena vláda v Kuronsku. Ona rozhodně slabomyslná nebyla, vynikala chytrostí. Měla vládnout s osmičlennou tajnou radou, která ji svázala svými omezujícími předpisy. Anna si ale zajistila podporu šlechty a gardy, tajnou radu zrušila a nastolila na Rusi opět samoděržaví.

Ke dvoru povolala svého oblíbeného vévodu Birona, obklopila se Němci a policejním aparátem. Anna dala během své vlády / 1730 -1740/ popravit řadu velmožů a na Sibiř poslala na 20.000 lidí.

Anna I. Ivanova Kuronská zemřela v roce 1740. Po její smrti vévoda Biron padl a s ním i Ivan VI. Antonovi, tříměsíční syn její neteře Anny Leopoldovy, ženy brunšvického vévody Antona Ulricha. Na trůn nastoupila její sestřenice Alžběta I. Petrovna, dcera Petra Velikého.

Hledáte také jako: Anna I. Ivanovna Kuronskáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse