zavřít
Anna Bretaňská

francouzská královna, vévodkyně

Narození:
26. 1. 1477 ,přidej místo narození
Úmrtí:
9. 1. 1514  ve věku 36 let  †
Znamení:
vodnář  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jedna z nejvýznamnějších osobností v dějinách Bretaně. Narodila se roku 1477 jako dcera bretaňského vévody Františka II. Po jeho smrti nastupuje ve dvanácti letech na jeho místo. Roku 1491 se provdala za Mixmiliána Habsburského. V době, kdy probíhá válka s Francií (Karel VIII. obléhá Rennes), musí Anna svůj sňatek anulovat, aby tak zaručila samostatnost Bretaně a bere si Karla VIII. Po jeho smrti se stává chotí jeho nástupce Ludvíka XII. Dědičkou Bretaně se po její smrti stala dcera Claude (1499 - 1524), která se provdala za francouzského krále Františka I. Tím nakonec Bretaň ztratila svou samostatnost a byla definitivně připojena k Francii. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jedna z nejvýznamnějších osobností v dějinách Bretaně.

Narodila se roku 1477 jako dcera bretaňského vévody Františka II. Po jeho smrti nastupuje ve dvanácti letech na jeho místo. Roku 1491 se provdala za Mixmiliána Habsburského. V době, kdy probíhá válka s Francií (Karel VIII. obléhá Rennes), musí Anna svůj sňatek anulovat, aby tak zaručila samostatnost Bretaně a bere si Karla VIII. Po jeho smrti se stává chotí jeho nástupce Ludvíka XII.

Dědičkou Bretaně se po její smrti stala dcera Claude (1499 - 1524), která se provdala za francouzského krále Františka I. Tím nakonec Bretaň ztratila svou samostatnost a byla definitivně připojena k Francii.

Hledáte také jako: Anna Bretaňskáová
Rychlá navigace:novinky |diskuse