zavřít
Alžběta Hesenská

princezna hesensko-rýnská

Narození:
14. 12. 1864 , Hesensko
Úmrtí:
17. 7. 1918  ve věku 53 let,  Jekatěrinburg, Rusko  †
Znamení:
střelec  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Alžběta Hesenská byla narozena v Darmstadtu v Hesensku jako nejstarší ze šesti sourozenců. Její matka Alice, princezna Anglická a Irská se provdala za velkovévodu Ludvíka IV. Hesensko-Rýnského. Ella byla velmi zajímavá žena. Uzavřela nešťastný sňatek - její manžel velkokníže Sergej byl homosexuál a zřejmě i sadista. Neměli děti. Manžel zemřel při atentátu před jejíma očima. Vstopila do kláštera a věnovala se dobročinnosti. Sestra carevna Alexandra (lix hessenská) na ni zanevřela, když ji varovala před Rasputinem, kterému carevna nekriticky podléhala. Během revoluce byla Ella zavražděna i s částí svých ruských příbuzných. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Alžběta Hesenská byla narozena v Darmstadtu v Hesensku jako nejstarší ze šesti sourozenců. Její matka Alice, princezna Anglická a Irská se provdala za velkovévodu Ludvíka IV. Hesensko-Rýnského.

Ella byla velmi zajímavá žena. Uzavřela nešťastný sňatek - její manžel velkokníže Sergej byl homosexuál a zřejmě i sadista. Neměli děti. Manžel zemřel při atentátu před jejíma očima. Vstopila do kláštera a věnovala se dobročinnosti. Sestra carevna Alexandra (lix hessenská) na ni zanevřela, když ji varovala před Rasputinem, kterému carevna nekriticky podléhala. Během revoluce byla Ella zavražděna i s částí svých ruských příbuzných.

Hledáte také jako: Alžběta Hesenskáová, Alžběta Ella Hesenská
Rychlá navigace:novinky |diskuse