zavřít
Albert I.

král

Narození:
1875 ,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

29 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Albert I., belgický král se narodil v roce 1875. Byl mladším synem Filipa hraběte Flanderského a Marie von Hohenzollern-Sigmaringen. Albert vládl v letech 1909 -1934. V roce 1900 se oženil s bavorskou Alžbětou, se kterou měl děti Leopolda Karla / hraběte Flanderského a belgického regenta / 1944 -1950/ a Marii Josefu, která se provdala za Umberta ll. posledního italského krále. Starší Albertův bratr Baudoin zemřel v roce 1891, jeho strýcem byl Leopold II. V době první světové války Belgie statečně bojovala na straně spojenců a Albert I. byl po celou dobu války vrchním velitelem belgické armády. Za jeho vlády bylo přijato všeobecné volební právo. Albert I. byl velmi oblíbeným panovníkem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Albert I., belgický král se narodil v roce 1875. Byl mladším synem Filipa hraběte Flanderského a Marie von Hohenzollern-Sigmaringen. Albert vládl v letech 1909 -1934.

V roce 1900 se oženil s bavorskou Alžbětou, se kterou měl děti Leopolda Karla / hraběte Flanderského a belgického regenta / 1944 -1950/ a Marii Josefu, která se provdala za Umberta ll. posledního italského krále.

Starší Albertův bratr Baudoin zemřel v roce 1891, jeho strýcem byl Leopold II.
V době první světové války Belgie statečně bojovala na straně spojenců a Albert I. byl po celou dobu války vrchním velitelem belgické armády. Za jeho vlády bylo přijato všeobecné volební právo.

Albert I. byl velmi oblíbeným panovníkem.