zavřít
Karel XVI. Gustav

král

Věk:
77
Narození:
30. 4. 1946 ,přidej místo narození
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

11 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Karel XVI. Gustav, švédský král, se narodil v roce 1973. Je vnukem Gustava VI. Adolfa. Popularitu získal Karel sňatkem s nešlechtičnou, krásnou hosteskou Sylvií Sommerlathovou, dcerou německého obchodníka. Spolu mají tři děti: korunní princeznu Viktorii – nar. v roce 1977, Karla Filipa – nar. v roce 1979, a Magdalenu – nar. v roce 1982. Podle nové ústavy nemá Karel prakticky žádnou moc, jeho role je čistě reprezentativní. V roce 1980 byl přijat zákon o rovnoprávnosti pohlaví při nástupu na trůn. Mezi královy koníčky patří sporty / lyžování, jachting, jízda na koni/ a zahradničení. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Karel XVI. Gustav, švédský král, se narodil v roce 1973. Je vnukem Gustava VI. Adolfa.

Popularitu získal Karel sňatkem s nešlechtičnou, krásnou hosteskou Sylvií Sommerlathovou, dcerou německého obchodníka. Spolu mají tři děti: korunní princeznu Viktorii – nar. v roce 1977, Karla Filipa – nar. v roce 1979, a Magdalenu – nar. v roce 1982.

Podle nové ústavy nemá Karel prakticky žádnou moc, jeho role je čistě reprezentativní. V roce 1980 byl přijat zákon o rovnoprávnosti pohlaví při nástupu na trůn.

Mezi královy koníčky patří sporty / lyžování, jachting, jízda na koni/ a zahradničení.

Karel XVI. Gustav v našich článcích

Hledáte také jako: Karel Gustav
Rychlá navigace:novinky |diskuse