zavřít
Harald V.

norský král

Věk:
83
Narození:
21. 2. 1937 ,přidej místo narození
Znamení:
ryby   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Harald V. se narodil jako třetí dítě norskému korunnímu princi Olavovi a jeho ženě, princezně Märthě, kteří už měli dvě dcery Ragnhild a Astrid. Harald chodil na státní základní školu ve Smedstadu a potom studoval na gymnáziu Katedralen. V den svých 21. narozenin přísahal na norskou ústavu.Po maturitě absolvoval vojenskou službu a v roce 1958 se seznámil se Sonjou Haraldsenovou. Odjel do Anglie studovat na Balliol College do Oxfordu, ekonomiku, politické vědy a dějiny. Zúčastňoval se za tamní boat club veslařských závodů. Po deseti letech mu povolil parlament, aby se se Sonjou oženil. Svatba se udála v srpnu 1968. Král Harald má s královnou Sonjou dvě děti pronceznu Märthu Louise (22.9.1971) a korunního prince Håkona Magnuse(20.7.1973). Norským králem je Harald od roku 1991. ZíroveŇ je hlavou zemské církve a vrchním velitelem ozbrojených sil. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Harald V. se narodil jako třetí dítě norskému korunnímu princi Olavovi a jeho ženě, princezně Märthě, kteří už měli dvě dcery Ragnhild a Astrid.

Harald chodil na státní základní školu ve Smedstadu a potom studoval na gymnáziu Katedralen. V den svých 21. narozenin přísahal na norskou ústavu.Po maturitě absolvoval vojenskou službu a v roce 1958 se seznámil se Sonjou Haraldsenovou.
Odjel do Anglie studovat na Balliol College do Oxfordu, ekonomiku, politické vědy a dějiny. Zúčastňoval se za tamní boat club veslařských závodů.

Po deseti letech mu povolil parlament, aby se se Sonjou oženil. Svatba se udála v srpnu 1968. Král Harald má s královnou Sonjou dvě děti pronceznu Märthu Louise (22.9.1971) a korunního prince Håkona Magnuse(20.7.1973).

Norským králem je Harald od roku 1991. ZíroveŇ je hlavou zemské církve a vrchním velitelem ozbrojených sil.

Hledáte také jako: Harald V, Harald V of Norway, Harald V. of Norway
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse