zavřít
Evžen IV.

papež

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1447,  Řím  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Evžen IV., vl. jm. Gabriele Condulmer, papež, vládl v letech 1431 -1447. Tento papež byl velmi zbožný ale neobratný. Koncil byl přeložen do Florencie, kde bylo jednáno s byzantským císařem Janem VIII. Paleolitem o sjednocení, vynucené tureckou hrozbou. V Basileji byl zvolen vzdoropapež Felix V.. Většina kurfiřtů se ale postavila za Evžena IV. Řím tak ale zabránil reformám musel pak čelit reformaci. Renesanční papežové si libovali v přepychu a okázalosti jako ostatní renesanční vladaři. Papežství ztrácelo své duchovní poslání. „ Neschopnost zreformovat sebe i církev nakonec vyvolala v život reformaci, zřejmě nejhlubší zlom, jaký znají dějiny křesťanství.“ ( J. Gelmi) Evžen IV. zemřel roce 1447. Papežem se stal Mikuláš V. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Evžen IV., vl. jm. Gabriele Condulmer, papež, vládl v letech 1431 -1447.

Tento papež byl velmi zbožný ale neobratný.

Koncil byl přeložen do Florencie, kde bylo jednáno s byzantským císařem Janem VIII. Paleolitem o sjednocení, vynucené tureckou hrozbou.

V Basileji byl zvolen vzdoropapež Felix V.. Většina kurfiřtů se ale postavila za Evžena IV. Řím tak ale zabránil reformám musel pak čelit reformaci.

Renesanční papežové si libovali v přepychu a okázalosti jako ostatní renesanční vladaři. Papežství ztrácelo své duchovní poslání.

„ Neschopnost zreformovat sebe i církev nakonec vyvolala v život reformaci, zřejmě nejhlubší zlom, jaký znají dějiny křesťanství.“ ( J. Gelmi)

Evžen IV. zemřel roce 1447. Papežem se stal Mikuláš V.