zavřít
Élisa Bonaparte

toskánská velkovévodkyně, kněžna z luccy a piombina

Narození:
3. 1. 1777 , Ajaccio v Korsice
Úmrtí:
7. 8. 1820  ve věku 43 let,  St. Andrea, Terst  †
Znamení:
kozoroh  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Élisa Bonaparte, vévodkyně toskánská, nejstarší sestra Napoleona Bonaparte, se narodila 3. ledna 1777 v Ajaccio v Korsice. Její rodné jméno je Maria Elisa Bonaparte. 1. května 1797 se provdala za Pasquala Felixe Baciochiho, korsického šlechtice. Ten postrádal veškeré nadání a ambice. Jediné, co ovládal, byla hry na housle. Napoleon neměl svou sestru zrovna v lásce. Inteligentní a schopné ženy mu naháněly hrůzu. Svou cholerickou povahou si byli oba sourozenci podobní. V roce 1804 se Élisa stala kněžnou z Luccy a Piombina a v roce 1809 velkovévodkyní toskánskou. Jejím milencem se stal kromě jiných houslový virtuóz Paganini. Od svého manžela Élisa odešla. Měla čtyři děti, ale pouze dcera Napoleone – Elisa se dožila dospělosti a provdala se za hraběte Camerata – Passionei di Mazzolini. Élisa Bonaparte zemřela 7. srpna 1820 ve St. Andree v Terstu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Élisa Bonaparte, vévodkyně toskánská, nejstarší sestra Napoleona Bonaparte, se narodila 3. ledna 1777 v Ajaccio v Korsice. Její rodné jméno je Maria Elisa Bonaparte.

1. května 1797 se provdala za Pasquala Felixe Baciochiho, korsického šlechtice. Ten postrádal veškeré nadání a ambice. Jediné, co ovládal, byla hry na housle.

Napoleon neměl svou sestru zrovna v lásce. Inteligentní a schopné ženy mu naháněly hrůzu. Svou cholerickou povahou si byli oba sourozenci podobní.

V roce 1804 se Élisa stala kněžnou z Luccy a Piombina a v roce 1809 velkovévodkyní toskánskou. Jejím milencem se stal kromě jiných houslový virtuóz Paganini.

Od svého manžela Élisa odešla. Měla čtyři děti, ale pouze dcera Napoleone – Elisa se dožila dospělosti a provdala se za hraběte Camerata – Passionei di Mazzolini.

Élisa Bonaparte zemřela 7. srpna 1820 ve St. Andree v Terstu.

Hledáte také jako: Élisa Bonaparteová
Rychlá navigace:novinky |diskuse