zavřít
Petr I. Petrovič

car

Narození:
1754 ,přidej místo narození
Úmrtí:
12. 3. 1801  ve věku 47 let  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pavel I. Petrovič, ruský car, se narodil v roce 1754 jako syn Kateřiny II. Veliké a Petra III. Vládl v letech 1796 -1801. Jeho první ženou byla Wilhelmina Luisa von Hessen-Darmstadt.Po její smrti se oženil se Sofii Wurttemberskou. Pavel byl velký obdivovatel prušáctví a kasárenského drilu. Byl znám jako paranoidní despota. Když šel ve 20 hod. spát, museli zhasnout všichni obyvatelé Petrohradu. Pavel I. Vyslal Suvorova do Itálie a admirála Fjodora F. Ušakova do Středozemního moře proti Francouzům, dostal se ale do sporu s Rakouskem. Odvolal tedy Suvorova zpět. Poté chtěl dobýt Indii. 12.3.1801 byl Pavel I. Petrovič, zvaný "idiot", uškrcen se souhlasem jeho syna Alexandra. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Pavel I. Petrovič, ruský car, se narodil v roce 1754 jako syn Kateřiny II. Veliké a Petra III. Vládl v letech 1796 -1801.

Jeho první ženou byla Wilhelmina Luisa von Hessen-Darmstadt.Po její smrti se oženil se Sofii Wurttemberskou.

Pavel byl velký obdivovatel prušáctví a kasárenského drilu. Byl znám jako paranoidní despota. Když šel ve 20 hod. spát, museli zhasnout všichni obyvatelé Petrohradu.

Pavel I. Vyslal Suvorova do Itálie a admirála Fjodora F. Ušakova do Středozemního moře proti Francouzům, dostal se ale do sporu s Rakouskem. Odvolal tedy Suvorova zpět. Poté chtěl dobýt Indii.

12.3.1801 byl Pavel I. Petrovič, zvaný "idiot", uškrcen se souhlasem jeho syna Alexandra.