zavřít
Nefretiti

faraonka

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Faraonka Nefretiti se narodila ve 14. století př.n.l. Nefretiti nebyla princeznou z Mezopotámie, jak se dřív říkávalo – pocházela ze vznešené, nikoli královské rodiny. Provdala se za faraona Amenthotepa lV. Dlouho žila ve stínu své mocné a vlivné tchyně Tij. Amenthotep přijal jméno Achnaton –„ ten na něhož sluneční kotouč sesílá své zalíbení“, a založil na východním břehu Nilu město Amarnu jako středisko nového monoteistického náboženství. Vladařský dvůr se přestěhoval do Amarny. Faraonka žila na severu města ve vlastním paláci, jehož stěny byly pokryty nádhernými malbami krajin, květin a zvířat. Manželé měli šest dcer. Tato božská panovnická rodina měla v očích diváků ztělesňovat lásku, kterou Aton obdařuje svět. Vznikl nový umělecký postup jakéhosi jemného realismu. Achnaton díky svým uměleckým snům zcela zapomínal na politiku. Po jeho smrti se krátce ujal vlády jeho zeť Tutanchamon. Ten vstoupil do dějin skvělými památkami své hrobky, nejpozoruhodnější, jaké kdy byly z období starého Egypta objeveny. Nefretitino sluneční město však nevydrželo ani třicet let. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Faraonka Nefretiti se narodila ve 14. století př.n.l.

Nefretiti nebyla princeznou z Mezopotámie, jak se dřív říkávalo – pocházela ze vznešené, nikoli královské rodiny. Provdala se za faraona Amenthotepa lV. Dlouho žila ve stínu své mocné a vlivné tchyně Tij.

Amenthotep přijal jméno Achnaton –„ ten na něhož sluneční kotouč sesílá své zalíbení“, a založil na východním břehu Nilu město Amarnu jako středisko nového monoteistického náboženství.

Vladařský dvůr se přestěhoval do Amarny. Faraonka žila na severu města ve vlastním paláci, jehož stěny byly pokryty nádhernými malbami krajin, květin a zvířat.
Manželé měli šest dcer. Tato božská panovnická rodina měla v očích diváků ztělesňovat lásku, kterou Aton obdařuje svět. Vznikl nový umělecký postup jakéhosi jemného realismu. Achnaton díky svým uměleckým snům zcela zapomínal na politiku. Po jeho smrti se krátce ujal vlády jeho zeť Tutanchamon. Ten vstoupil do dějin skvělými památkami své hrobky, nejpozoruhodnější, jaké kdy byly z období starého Egypta objeveny. Nefretitino sluneční město však nevydrželo ani třicet let.

Hledáte také jako: Nefretitiová
Rychlá navigace:novinky |diskuse