zavřít
Jiří V.

král

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
1936  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jiří V., Král Velké Británie a Irska, byl druhým synem Eduarda VII. Jeho starší bratr Albert Viktor zemřel už v roce 1892. Jiří se oženil jako vévoda z Yorku v roce 1893 se snoubenkou zesnulého bratra Marií Teckovou.Vládl v letech 1910 -1936. Po svém nástupu na trůn pokračoval v protiněmecké politice svého otce a změnil název vládnoucí dynastie ze sasko-koburské- hannoverské na dynastii windsdorskou. Anglie vstoupila do 1. světové války nepřipravena. Na francouzské frontě nechalo své životy na milion britských příslušníků. Britské impérium vyšlo z této války velmi oslabeno. Král Jiří V. zemřel v roce 1936. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis


Jiří V., Král Velké Británie a Irska, byl druhým synem Eduarda VII. Jeho starší bratr Albert Viktor zemřel už v roce 1892.

Jiří se oženil jako vévoda z Yorku v roce 1893 se snoubenkou zesnulého bratra Marií Teckovou.Vládl v letech 1910 -1936.

Po svém nástupu na trůn pokračoval v protiněmecké politice svého otce a změnil název vládnoucí dynastie ze sasko-koburské- hannoverské na dynastii windsdorskou.

Anglie vstoupila do 1. světové války nepřipravena. Na francouzské frontě nechalo své životy na milion britských příslušníků. Britské impérium vyšlo z této války velmi oslabeno.

Král Jiří V. zemřel v roce 1936.