zavřít
Jana Seymourová

třetí manželka jindřicha vlll.

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

6 se líbí, 5 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jana Seymourová, třetí manželka Jindřicha VIII., se narodila v roce 1509. Mnoho o ní nevíme. U dvora byla jen krátký čas. 20. května 1536 proběhly zásnuby Jany a Jindřicha a deset dní na to byli oddáni ve Whitehallu. Jana byla plachá, mírná a poddajná. Měla plavé vlasy, velký nos. To vše ale napravil její původ od Eduarda III. Jindřich Janu něžně miloval. Co ona cítila k němu, nevíme. Obdivovala ho a dokonale plnila úlohu královny, vášnivou lásku ale k němu necítila. Lid Janu miloval, královy dcery si ji oblíbily. 12. října 1537 Jana Jindřichovi porodila syna Eduarda / pozdější Eduard Vll./ Jindřich byl šťastný. Jeho štěstí ale skončilo, když milovaná žena 24. října zemřela. Král její smrt nesl velmi těžce. Kdyby nebylo politických okolností, zůstal by do smrti vdovcem. Byl ale nucen se znovu oženit a to zejména proto, že měl pouze jednoho syna. V dobách extrémní úmrtnosti to bylo velké riziko. Jindřich se tedy smířil se čtvrtým manželstvím. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jana Seymourová, třetí manželka Jindřicha VIII., se narodila v roce 1509. Mnoho o ní nevíme. U dvora byla jen krátký čas.

20. května 1536 proběhly zásnuby Jany a Jindřicha a deset dní na to byli oddáni ve Whitehallu.

Jana byla plachá, mírná a poddajná. Měla plavé vlasy, velký nos. To vše ale napravil její původ od Eduarda III.

Jindřich Janu něžně miloval. Co ona cítila k němu, nevíme. Obdivovala ho a dokonale plnila úlohu královny, vášnivou lásku ale k němu necítila.

Lid Janu miloval, královy dcery si ji oblíbily. 12. října 1537 Jana Jindřichovi porodila syna Eduarda / pozdější Eduard Vll./ Jindřich byl šťastný. Jeho štěstí ale skončilo, když milovaná žena 24. října zemřela. Král její smrt nesl velmi těžce. Kdyby nebylo politických okolností, zůstal by do smrti vdovcem. Byl ale nucen se znovu oženit a to zejména proto, že měl pouze jednoho syna. V dobách extrémní úmrtnosti to bylo velké riziko. Jindřich se tedy smířil se čtvrtým manželstvím.

Hledáte také jako: Jana Seymour
Rychlá navigace:novinky |diskuse