zavřít
Horst Köhler

prezident německa

Věk:
74
Narození:
22. 2. 1943 , Skierbieszów, Polsko
Znamení:
ryby   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Další údaje:
zobrazit národnost ...
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
německá
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Horst Köhler je devátým prezidentem Spolkové republiky Německo. Úřad zastává od 1. července 2004. Jeho rodiče žili v Besarábii (na území dnešní Moldávie). Po obsazení sovětskou armádou se přestěhovali do Německa a pak do tehdejšího generálního gouvernementu v okupovaném Polsku, kde se jim narodil Horst. Před postupující frontou utekli do Markkleeberg-Zöbigkeru u Lipska. V roce 1953 se rodině Köhlerových podařilo přes západní Berlín opustit NDR a usadit se v Ludwigsburku. Horst vystudoval gymnázium, na vojně dosáhl hodnosti poručíka a absolvoval universitu v Tübingenu, obor národohospodářství a politologie. Pracoval na spolkovém ministerstvu hospodářství a financí. Zastával funkci prezidenta Deutschen Sparkassen- und Giroverband a působil v Evropské bance pro obnovu a rozvoj. V období od 1. května 2000 až do 4. března 2004 zastával funkci generálního ředitele Mezinárodního měnového fondu. Funkci opustil předčasně po své nominaci na kandidáta německého spolkového prezidenta. Dne 1. července 2004 vystřídal ve funkci německého spolkového prezidenta Johannese Raua. Je evangelického vyznání, ženatý s Evou Köhlerovou a má dvě děti. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Horst Köhler je devátým prezidentem Spolkové republiky Německo. Úřad zastává od 1. července 2004.

Jeho rodiče žili v Besarábii (na území dnešní Moldávie). Po obsazení sovětskou armádou se přestěhovali do Německa a pak do tehdejšího generálního gouvernementu v okupovaném Polsku, kde se jim narodil Horst. Před postupující frontou utekli do Markkleeberg-Zöbigkeru u Lipska. V roce 1953 se rodině Köhlerových podařilo přes západní Berlín opustit NDR a usadit se v Ludwigsburku.

Horst vystudoval gymnázium, na vojně dosáhl hodnosti poručíka a absolvoval universitu v Tübingenu, obor národohospodářství a politologie.

Pracoval na spolkovém ministerstvu hospodářství a financí. Zastával funkci prezidenta Deutschen Sparkassen- und Giroverband a působil v Evropské bance pro obnovu a rozvoj.

V období od 1. května 2000 až do 4. března 2004 zastával funkci generálního ředitele Mezinárodního měnového fondu. Funkci opustil předčasně po své nominaci na kandidáta německého spolkového prezidenta.

Dne 1. července 2004 vystřídal ve funkci německého spolkového prezidenta Johannese Raua. Je evangelického vyznání, ženatý s Evou Köhlerovou a má dvě děti.